11.06.2017
15809
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, HÜSAMETTİN CİNDORUK’U ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki sorunların çözülmesi gerektiğini belirterek, "Türkiye kendi sorunlarını çözebilecek birikim ve kapasiteye sahip. Asla umutsuz değilim. Ancak bunun için oturup düşünmemiz, konuşmamız ve ortak aklı egemen kılmamız lazım." dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk’u Şişli Nişantaşı’ndaki evinde ziyaret etti.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Cindoruk’un siyaset dünyasının birikimli ve tecrübeli isimlerinden olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, bazı konularda Cindoruk’un düşüncelerini aldığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Türkiye’nin sorunlarını, dış politikayı konuştuk. Bir ufuk çizdi kendisi. Birikiminden faydalanıyoruz zaten. Dolayısıyla bizi kabul ettiği için kendisine yürekten teşekkür ediyorum. Türkiye sorunları çok olan ve azalması yerine, üzülerek ifade ediyorum, sorunları her geçen gün artan bir ülke. Dolayısıyla toplumda ciddi bir kaygı var. Ancak bu sorunların çözülmesi lazım. Türkiye kendi sorunlarını çözebilecek birikim ve kapasiteye sahip. Asla umutsuz değilim. Ancak bunun için oturup düşünmemiz, konuşmamız ve ortak aklı egemen kılmamız lazım. Bu vesileyle görüşlerini almak için kendisini rahatsız ettim."

- "Kılıçdaroğlu’na büyük görev düşüyor"

Cindoruk da Türkiye’de siyasal hayatın bir çıkmaza girdiğini savunarak, "Gelecek için ışık yoktur. Bu ışığı yakmak için CHP ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na büyük görev düşüyor. Eski Türkiye’de siyaset etmiş kişilerin bir görevi var, Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP’ye destek vermek. O desteği verirsek, tek parti iktidarı kurmalarını önleyebiliriz. Bu sadece Türkiye’nin yararına değil, tek parti iktidarı kurabileceklerin de yararınadır. Tek başına Türkiye’yi idare edebilecek ehliyete, imkana, kabiliyete sahip bir kişi göremiyorum. Bazıları bunu yapabileceklerini zannederler ancak sonu hüsrandır. Ben o hüsranları yaşadım. Herkes, çok iyi bildiğini zannediyor. Siyasette her şeyi çok iyi bilen kişi yoktur." diye konuştu.

Cindoruk, Kemal Kılıçdaroğlu’nun demokrasiyi benimsemiş bir kişi olduğunu belirterek, kendisine başarılar diledi.