13.10.2017
652
Yazı Boyutu: A- A+

 

OKAN GAYTANCIOĞLU, YAVUZ SULTAN KÖPRÜSÜ’NÜ TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç.Dr.Okan Gaytancıoğlu,bölgedeki vatandaşlardan Yavuz Sultan Selim Köprüsünde yaşanan sıkıntılardan dolayı gelen talep ve sıkıntılar üzerine Ulaştırma Bakanına yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Köprüde yaşanan yoğunluk ve zaman kaybına özellikle değinen CHP’li Gaytancıoğlu, bu sıkıntılar adına önlem alıp almadıklarını ve bakanlığın çözüm odaklı ne yaptığını sordu.

 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yanıtlanmasını saygılarımla dilerim. 13.10.2017 

Doç. Dr. Okan GAYTANCIOĞLU 

Edirne Milletvekili

Yavuz Sultan Selim köprüsünden kamyonlar ve otobüslerin geçme zorunluluğu bulunuyor. Otobüslerin buraya yönlendirilmesi hem daha fazla ücret ödemelerine hem de daha fazla yol katederek zaman ve para kayıplarına yol açmaktadır. Bu konuda ciddi tepkiler bulunmaktadır. En önemlisi de Yavuz Sultan Selim köprüsüne yönlendirilen kamyon ve otobüslerdeki sürücü ve yolcuların GBT denilen Genel Bilgi Taramaya tabi tutulması. Köprüden geçen tüm kamyon ve otobüsler sadece bir yerde durduruluyor, sorgulanıyor. Bazen 1 şerit bazen 2 şerit bekleyen araçlar trafiği aksatıyor. Bu esnada ciddi trafik sıkışıklıkları oluyor. Yani otobüs ve kamyonlar hem fazla para ödüyor hemde bekletiliyor.

Buna göre;

1.Buna çözüm olarak proje düşündünüz mü?

2. Kontrol noktalarını arttırmayı planladınız mı?

3.Araç plaka tanıma sistemlerini devreye sokmak mümkün mü?

4.Güvenlik denetimlerini farklı şekillerde yapmak mümkün mü?

5.Köprünün açılışından bu yana otobüslerden alınan toplam para ne kadardır?

6.Köprünün açılışından bu yana tır ve kamyonlardan alınan toplam para ne kadardır?

 

CHPnet

SİTELERİ