FATİH TÜRKEL

FATİH TÜRKEL

SAMSUN İl Başkanı

[email protected]

Özgeçmişi

12 Ağustos 1978 tarihinde Tokat/Zile'de doğdu. İlk, Orta öğrenimini Zile'de, lise öğrenimini ise Samsun'da tamamladı. İş hayatını inşaat sektöründe sürdürmektedir.

Siyasi yaşamına 2011 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Örgütü'nde İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı. Basın'dan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve Örgütten Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İl Başkan Yardımcılığı görevine devam ederken olağan kongre döneminde Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım İlçe Başkanlığı'na aday oldu ve delegenin çoğunun desteğini alarak İlkadım İlçe Başkanı olarak seçildi. İki dönem bu görevi başarıyla sürdürdü.

23 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan İl Kongresi'nde Samsun İl Başkanlığı'na aday oldu. İki adaylı geçen kongre maratonunda ipi göğüsleyerek Samsun İl Başkanı ve Kurultay Delegesi görevlerine seçildi.

Şu anda Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı ve Kurultay Delegesidir.

Türkel, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mesaj Gönderin

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.