DENİZ YÜCEL

DENİZ YÜCEL

MYK Üyesi
Parti Sözcüsü

[email protected]

Özgeçmişi

1977 yılında İzmir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir'de tamamladı. 1995 yılında İzmir Atatürk Lisesi'nden, 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 2001 yılında İzmir Barosu'na kaydolarak serbest avukatlık yapmaya başladı.

2014 yerel seçimlerinde; İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilerek, Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcülüğü görevini üstlendi.

2018 yılı Ocak ayında gerçekleştirilen 36. ve 2020 Şubat ayında gerçekleştirilen 37. Olağan İzmir İl Kongrelerinde İl Başkanı seçilerek 2023 yılına kadar, 5 yıl aralıksız, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı görevini sürdürdü.

14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimleri'nde İzmir Milletvekili seçildi ve TBMM Adalet Komisyonu Üyeliği görevini üstlendi.

4-5 Kasım 2023'te toplanan Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kurultayı'nda en yüksek 5. oyu alarak Parti Meclisi üyeliğine seçildi. Genel Başkanın görevlendirmesi ve Parti Meclisinin güven oylamasıyla MYK Üyeliği görevine seçilmiş olup halen Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevini sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Yücel, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mesaj Gönderin

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.