CEVAT EREN ARSLAN

CEVAT EREN ARSLAN

Gençlik Kolları MYK Üyesi
Yerel Yönetimler

[email protected]

2323418295

Özgeçmişi

SİYASİ ÖZGEÇMİŞ

Çok küçük yaşından itibaren toplumsal sorunların çözümü üzerine düşünen ve bu nedenle siyasetle ile ilgilenen Cevat Eren Arslan, onbeş yaşında Liseli bağımsız gençlik çalışmalarına başladı. İzmir ve bölge meclisleri sorumluluğuna yükselerek görevini başarıyla yürüttü.

Üniversitenin ilk yıllarında Cumhuriyet Halk Partisi’nin rozetini takan Arslan,

2014 - 2015 yılları arasında Tire Gençlik Kolları Başkanlığı Üniversite Komisyon Başkanlığını üstlendi.

2015 Genel Seçimlerinde Seçim Koordinasyon Merkezi’nin 3 sorumlusundan biri olarak genç üyelerin koordinasyonu ve alan çalışmaları planladı.

2015 - 2017 yıllarında Tire Gençlik Kolları İlçe Başkan Yardımcılığına seçildi.

2017 yılındaki ilçe kongrelerinde Gençlik Kolları İl delegesi seçildi.

2017 - 2018 yılları arasında İl Gençlik Kolları Eğitim komisyonu başkanı oldu.

2018 - 2019 yıllarında ise Konak Gençlik Kolları Eylem ve Etkinlik Komisyonu başkanı oldu.

2019 yılı Yerel Seçimlerinde Konak İlçesi Seçim Koordinasyon Merkezi’nde ki alan çalışmaları koordinasyonu ve bölgesel mitinglerin örgütlenmesinden sorumlu oldu. Konak tarihinde CHP ilk kez %64 ile seçim kazandı.

2020 yılında Gençlik Kolları seçimlerinde sırayla il delegesi ve kurultay delegesi seçildi.

2021 yılında 16. Olağan Gençlik Kolları Kurultayında Gençlik Örgütü Merkez Yönetim Kurulu'na seçildi.

 

MESLEKİ VE AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ

1994 yılında İzmir'de doğup büyüyen Arslan, Ege Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları mezunudur. Özel ilgi alanı olan siyasal iletişim ve seçim kampanyalarını daha iyi öğrenebilmek adına ikinci üniversite olarak Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne başladı.

Öğrenim yıllarında kurucularından biri olduğu Tire Yorum Gazetesi’nin genel yayın yönetmenliği yaptı. Ardından Tyra Reklamcılık ve Gayrimenkul Danışmanlığı’nda reklamcılık ve seo (arama motoru optimizasyonu) üzerine dijital dünyaya danışmanlık hizmeti verdi. Ticari başarısı internetle sınırlı kalmayan Arslan, genç yaşında Tire Park Avm'de müdür yardımcılığı görevinde getirildi.

Üniversite hayatının bitmesi ile İzmir merkezde işletmesini yürüttüğü Foto Aslım’da; fotoğraf, video çekimleri, post prodüksiyon hizmetleri ve basım yayın çalışmaları yapmaktadır. Bu çalışmaların yanı sıra aile mesleği olan tarım üzerine de zirai ürün ticaretini sürdürmektedir.

Yerel yönetimler, kent ve tarım kültürü, kentlilik bilinci ve hak temelli konular üzerinde sivil toplum çalışmalarında gönüllü olan Arslan, Z kuşağını anlamak ve yeni nesil gençlik örgütlenmelerini sağlamak adına tüm sosyal medya platformları üzerine analitik çalışmalar yapmaktadır. Youtube’da Genç Konak adlı kanalın kurucusu ve içerik üreticisidir. Çeşitli alanlarda kendini geliştirmeyi ve çok yönlü olmayı önemseyen Arslan, öncelikli olarak ilgi duyduğu alanlar başta olmak üzere 21. Yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazanmak adına bir çok alanda eğitime katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

Mesaj Gönderin

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.