BAHATTİN GÜMÜŞ

BAHATTİN GÜMÜŞ

MUĞLA / MENTEŞE İlçe Belediye Başkanı

[email protected]

2522124810

Özgeçmişi

Bahattin Gümüş 1972 yılında Muğla’nın Esençay köyünde doğdu. İlköğrenimini doğduğu köyde alan Gümüş, orta eğitimini Muğla Merkez Ortaokulu, lise eğitimini ise Turgut Reis Lisesinde yatılı olarak tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Harita ve Kadastro programını bitiren Bahattin Gümüş, daha sonra Selçuk Üniversitesi Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Harita ve Kadastro Mühendisliğinden mezun oldu.  Gümüş, Yüksek Lisansını Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı Bölümünde tamamladı.   

Harita ve Kadastro Mühendisi Bahattin Gümüş, 2000 – 2014 yılları arasında kendi kurduğu şirketiyle özel sektörde çalıştı. Gençlik yıllarından bu yana aktif siyasetin içinde bulunan Bahattin Gümüş, 2004 yılında CHP ilçe yöneticiliği, 2007 yılında ilçe sekreterliği görevlerinde bulundu. 2009 yılında ilçe başkanlığına atanan Bahattin Gümüş,  2009 ve 2011 yıllarında ilçe başkanlığı görevine seçildi. Sosyal demokrat oyların Muğla ilinde yükselmesi için ekibi ile birlikte ciddi çalışmalar yapan Bahattin Gümüş,  30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olduğu Menteşe Belediye Başkanlığına seçildi.

Sivil Toplum kuruluşlarına önem veren Gümüş, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Muğla Temsilciliğinde görev alarak, Muğla’yı temsilen kurultay delegelikleri yapmıştır.

2014 yılından bu yana “Menteşe’yi Birlikte Yöneteceğiz” sloganıyla başkanlık görevine devam eden Bahattin Gümüş, evli ve bir kız çocuk sahibidir.

Mesaj Gönderin

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.