AYSEMİN GÜLMEZ

AYSEMİN GÜLMEZ

YDK Üyesi

Özgeçmişi

Aysemin Gülmez 1979 yılında Ordu, Mesudiye’de doğdu. İlkokul, Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul, Kadıköy’de tamamladı. Lise eğitiminin ardından başladığı Marmara Üniversitesi Hukuk Fakultesi’nden 2001 yılında başarıyla mezun olan Gülmez, 20 yıldır bilfiil İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık çalışmalarını sürdürmektedir.

“Kadın Hakları ve Aile İçi Şiddet” ve “Çocuk Hakları” konularında uzmanlığa sahip olan Aysemin Gülmez, İstanbul Barosu bünyesinde bulunan Kadın Hakları ve Çocuk Hakları Merkezi’ne bağlı avukat olarak uzun bir süre çalışmıştır. 2005 yılında İstanbul Barosu’nun düzenlediği “Doğrudan Soru ve Çapraz Sorgu” seminerini tamamlamış, 2003 yılında İstanbul Barosu CMUK Uygulama Servisi tarafından verilen eğitim ile “Sanık Hakları ve Müdafilik” alanında ve 2018 yılında Marmara Üniversitesi’nin verdiği eğitim ile “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk” alanında uzmanlaşmış ve bu alanda bilfiil çalışmaktadır.Nitelikli Hesaplamalar(İş Göremezlik/Destekten Yoksun Kalma) alanında Adalet Bakanlığına bağlı aktüerya bilirkişisidir.

Çalışma hayatını kurumsal firmalara ve şahıslara hukuki danışmanlık hizmetleri vererek sürdüren Aysemin Gülmez;  Türkiye'nin önde gelen iki büyük sigorta şirketine Danışman/Avukat olarak destek verdiği gibi, yine Türkiye'nin önde gelen iki büyük sigorta şirketine de Aktüerya Bilirkişisi olarak destek vermektedir. Bunun yanı sıra  Aile Hukuku, İdare Hukuku, Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku ve Borçlar Hukuku alanlarında da uzmanlaşmış olup bu alanlarda da çalışmaktadır. 

Siyasi çalışmalarına 2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe ilçe Örgütü’nde Eğitim Sekreteri olarak başlayan Aysemin Gülmez, Sancaktepe ve Ataşehir ilçe örgütlerinde İnsan Hakları komisyonu başta olmak üzere çeşitli kademelerde görev aldı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Ataşehir belediye başkan aday adayı oldu. Haziran 2019'dan sonra CHP İstanbul İl İnsan Hakları Komisyonu'nda yer almıştır.

Üniversite yıllarından başlayarak sivil toplum kuruluşlarının eğitim ve kültür  faaliyelerinde  aktif olarak  çalıştı. Birçok sivil toplum kuruluşunun sosyal ve kültürel projelerinde danışmanlık yaptı.

Aysemin Gülmez evli, 2 erkek ve 1 kız çocuğu annesi olup  İngilizce bilmektedir.

Mesaj Gönderin

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.