ABDULLAH ATİK

ABDULLAH ATİK

DİYARBAKIR İl Başkanı

Özgeçmişi

Çiftçi, Sanayici ve İş İnsanı 1966 Diyarbakır doğumlu Abdullah Atik Evli ve 5 Çocuk Babasıdır. Siyaset ve Sivil Toplum Kuruluşlarının ana kademlerinde aktif olarak yöneticilik yapmıştır.

7. Genel Başkanımız Sn: Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile Diyarbakır'da düzenlenen 10 Bin Kişilik üye katılımı ve yemeğin ardından Cumhuriyet Halk Partisi 16.09.2022 tarihli Olağanüstü İl Kongresinde  oy birliği ile İl Başkanlığına seçilmiştir.

Göreve başladığı tarihten itibaren büyük bir özveri ve örgüt yönetimi ile saha çalışmalarına start vermiştir.

Üye katılım oranı ve Partimize İlgi büyük oranda artış göstermiştir.

28. dönem Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde saha çalışmaları ve örgütsel birliğin gücüyle %2'lik oy oranı  %9'lara çıkarılmıştır. 

Abdullah Atik  ve İl Örgütünün Özverili saha çalışmaların sonucunda 21 yılın ardından Diyarbakır'da 1 Milletvekili çıkarılmıştır.

06.10.2023 tarihinde 38. Olağan İl Kongresinde güven tazaleyerek oy birliği ile tekrardan İl Başkanı olarak seçilmiştir. Görevine halen devam etmektedir.

Mesaj Gönderin

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.