07.02.2023

Yıldırım Kaya: "Yolları Açın Yardım, Ekmek, Su Gelsin"

Kahramanmaraş depreminin ardından Elbistan ilçesine giden CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "Yollar kapalı yollar! Daha ötesi yok. Yolları niye açmıyorsunuz? Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na sesleniyorum, yolları açın kurtarma ekipleri gelsin, yardımlar ulaşsın, ekmek gelsin, su gelsin" çağrısını yaptı.

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgede arama kurtarma çalışmaları yoğun kar yağışı altında devam ediyor. Elbistan ilçesine giden Yıldırım Kaya da yolların kapalı olduğunu ve yeterli kurtarma ekibinin bölgeye gelmediğini söyledi. Yıldırım Kaya hükümete şu çağrıyı yaptı:

"EKMEK YOK, ÇADIR YOK"

"Kahramanmaraş Elbistan'dayız. Burada yeterli kurtarma ekibi yok. Enkaz altında kurtarılmayı bekleyenler için dakikaları sayıyoruz. Depremden kurtulanlar soğuk ve açlıkla mücadele ediyor. Ekmek yok, çadır yok, battaniye yok…Haberleşme imkanlarımız çok kısıtlı. İnternet yavaş ve kısıtlı; telefonlarımız çoğu yerde çekmiyor. İletişim sağlamada büyük sorunlar yaşanıyor. Yollar kapalı yollar! Daha ötesi yok. Yolları niye açmıyorsunuz? Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na sesleniyorum, yolları açın kurtarma ekipleri gelsin, yardımlar ulaşsın, ekmek gelsin, su gelsin."