09.02.2023

Turgutlu Belediyesi, Deprem Bölgesi İçin Yardım Kampanyasını Yeniden Başlattı

Turgutlu Belediyesi’nin Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma yol açan depremlerin ardından ara verdiği yardım kampanyası bugün itibarıyla yeniden başladı. Elektronik, giyim ve gıda malzemelerinin toplanacağı yardım kampanyasında, malzemeler Orta Park Saat Kulesi önünden 09.00 ile 17.00 saatleri arasında teslim alınacak.

Turgutlu Belediyesi tarafından deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yeniden başlayan yardım kampanyasında güncel ihtiyaç listesinde yer alan ve yeni olan kadın, erkek ve çocuk için iç çamaşırı, termal içlik, konserve gıda ürünleri, su, çay, zeytin, peynir, bebek maması, kettle, powerbank, elektrikli ısıtıcı ve cep ısıtıcısından oluşan yardım malzemeleri; Orta Park Saat Kulesi önünde kurulan toplama alanından 09.00 ile 17.00 saatleri arasında teslim alınacak. Yardım kampanyasına hijyen ve sağlıklı kullanım açısından ikinci el ürünle birlikte liste dışındaki malzemeler kabul edilmeyecek.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın çalışmalara ilişkin, şunları kaydetti:

“Maalesef pazartesi günü yaşadığımız acı olay sonrasında çok ciddi bir dayanışma örneği göstererek Turgutlu halkının yardımlarını, bugüne kadar Turgutlu’da toplanan en yüksek yardım miktarını çarşamba günü itibariyle 27 TIR olarak deprem bölgesine ulaştırdık. Sonrasında yardım toplamaya bir gün ara vermiştik; ancak deprem bölgesinde kurduğumuz iletişimler neticesinde ihtiyaçları tespit ettik. Bu ihtiyaçların toplanması noktasında da Turgutlu Belediyesi’nin karşısındaki Saat Kulesi’nin önünde tekrar bir yardım kampanyası başlatıyoruz. Tüm hemşehrilerimden bir ricam var: ikinci el kıyafet istemiyoruz. Yardım yapılacak olan maddelerle ilgili de üç ana başlık altında topladık. Öncelikle elektronik malzemelerde sonrasında gıda ve giyim başlığı altında topladığımız ihtiyaç malzemelerinde yayınladığımız ihtiyaç maddeleri konusunda Turgutlu halkından tekrar bir destek istiyoruz. Bu konuda duyarlı davranılmasını, ihtiyaç olan malzemelerin toplanmasıyla ilgili katkı sunulmasını özellikle belirtmek istiyoruz. Hemşehrilerimizden ricam; sosyal medya paylaşımlarımıza dikkat ederek tespit ettiğimiz gerçek ihtiyaçları teslim ederek bizlere destek olmaları yönünde olacaktır. Yaraları tekrar birlikte saralım.”