24.05.2023

Özgür Özel: Sinan Oğan’a Oy Vermiş Herkesi ve Kararsızları Sandığa Götürmeliyiz

“BİZ ATA İTTİFAKI’YLA BİRLİKTEYİZ”

-“SAHTEKARDAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Bugün saat 11.00’de ATA İttifakının lideri açıklamayı yaptı. Bir tarafta, Tayyip Erdoğan, bir tarafta Kılıçdaroğlu. ATA İttifakına oy verenler, Sinan Oğan’a oy verenler, Suriyeli sığınmacılar gitsin diye oy verdi. Erdoğan, diyor ki ‘Ben seçilirsem gitmeyecekler’. Erdoğan’ın tarafında HÜDAPAR var, diğer tarafta Anayasanın ilk 4 maddesi için canını verecek Cumhuriyet Halk Partililer var. Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarafında kadın-erkek eşitliği var. Tayyip Erdoğan, HÜDAPAR’la yan yana, baş başa, tek başına. Biz, ATA İttifakı’yla birlikteyiz. Pazar gününe kadar gerekirse uyumadan, az uyuyarak, bize oy vermiş herkesi tekrar sandığa davet ediyoruz. Sinan Oğan’a oy vermiş herkesi ve kararsızları sandığa götürmeliyiz” ifadesini kullandı.

CHP’li Özel, Antalya’nın Kumluca ilçesinde halk buluşmasında yaptığı konuşmada, “Geçen hafta Pazartesi günü bir Türkiye’ye uyandık. Türkiye Cumhuriyetini yönetecek 13’üncü Cumhurbaşkanı belirlenemedi ve seçim ikinci tura kaldı. Millet, Tayyip Erdoğan’a verilen oydan daha fazlasını diğer adaylara verdi. Millet referandum niteliğinde bir karar verecek Pazar günü. İki adayın ne söylediği, sorunlara ne vadettiği önemli. İlk turdan kalan bir açık hesap var. İlk turda hep dediler ki, ‘Millet İttifakı altılı masa ama fazlası var’. Seçimler yapıldı, herkes gördü altı parti var. AK Parti’ye bir bakalım. Bir kolunda Büyük Birlik Partisi, Yeniden Refah Partisi, diğer kolunda Milliyetçi Hareket Partisi. Diğerleri nerede? Bir HÜDAPAR vardı, nerede? Koynunda, kendi içine almış. 4 HÜDAPAR’lı Meclise girdi. HÜDAPAR’lılar yemin etmek istemedikleri için, yemin ikinci turdan sonraya bırakılmaya çalışılıyor. Sebep, yemin metnindeki Atatürk ilke ve inkılapları ile Türk milleti ifadelerine karşılar. Türk bayrağına karşıyız diyor HÜDAPAR” ifadesini kullandı. Özel, şunları kaydetti:

SAHTEKARDAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ

“Bize haber geldi. İletişim Başkanlığından 3 kişi Avrupa’daki ve Rusya’daki hackerlere örtülü ödenekten para vererek sahte video yaptırıyorlar. Deşifre ettik. Tayyip Bey, bir adet sahte videoyu mitinginde oynattı, televizyonlarda yayınlattı. CHP’yi terörle ilişkilendiren bütün kayıtların kendileri tarafından yapıldığını itiraf etti. Bir insanın kandırıp, cebindeki parasını almak hırsızlık, kul hakkı. Peki, yoksul, işsiz, güvencesiz kişileri kandırarak, korkutarak oyunu almak, hırsızlık değilse nedir, kul hakkı değilse nedir. Sahtekardan cumhurbaşkanı olmaz.

ATA İTTİFAKIYLA BİRLİKTEYİZ

Kumluca, Oslo görüşmelerini biliyor mu? Habur’daki otobüsü biliyor mu? İstanbul seçimini kaybederken, Osman Öcalan’a yolladıkları TRT kamerasını biliyor mu? Abdullah Öcalan’dan aldıkları mektubu biliyor mu? Geçmişte, bugün, yarın terör örgütüyle pazarlık yapanın da Allah bin belasını versin. Bu çirkin kampanyaya karşı Türk milleti Pazar günü sandığa gidecek, gereğini yapacak. Bugün önemli bir gelişme yaşandı. Seçimde seçmenin yüzde 49’u Tayyip Bey’e, yüzde 45’i Kemal Bey’e, yüzde 5’i ATA İttifakı’nın adayına oy vermişti. Bugün saat 11.00’de ATA İttifakının lideri açıklamayı yaptı. Bir tarafta, Tayyip Erdoğan, bir tarafta Kılıçdaroğlu. ATA İttifakına oy verenler, Sinan Oğan’a oy verenler, Suriyeli sığınmacılar gitsin diye oy verdi. Erdoğan, diyor ki ‘Ben seçilirsem gitmeyecekler’. Erdoğan’ın tarafında HÜDAPAR var, diğer tarafta Anayasanın ilk 4 maddesi için canını verecek Cumhuriyet Halk Partililer var. Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarafında kadın-erkek eşitliği var. Tayyip Erdoğan, HÜDAPAR’la yan yana, baş başa, tek başına. Biz, ATA İttifakı’yla birlikteyiz. Pazar gününe bir şey kalıyor. İş, artık Kılıçdaroğlu’nda değil, bizde değil, bu iş sizde. Pazar gününe kadar gerekirse uyumadan, az uyuyarak, bize oy vermiş herkesi tekrar sandığa davet ediyoruz. Sinan Oğan’a oy vermiş herkesi ve kararsızları sandığa götürmeliyiz.”


Gündem'den Öne Çıkan Haberler