01.12.2022

Gökçe Gökçen: “Bu Kez Biz Kazanacağız, Zamanımız Geldi”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen hazırladığı yazılı basın açıklamasında “Dedikodu ve trollüğün iktidarı mı? Yoksa emeğimizin para ettiği, üretimiyle ve bilimiyle konuşulan bir Türkiye mi? Bu kez biz kazanacağız. Zamanımız geldi.” İfadelerine yer verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen’in yazılı açıklaması şöyle:

“28 Kasım’da altı siyasi parti olarak açıkladığımız güçlendirilmiş parlamenter sistem anayasa önerisi ve 3 Aralık’ta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklayacağı proje; Türkiye’nin geleceği için önemli bir vizyonu ifade ediyor.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem kendimizi özgürce ifade edebileceğimiz, hukuk güvenliğinin olduğu, insanca yaşamamızı sağlayacak bir sistem demek. Altı siyasi parti, bütün trol çalışmalarına rağmen birlikteliğini sağlamlaştırarak bir toplum sözleşmesi yapmak için kolları sıvadı. Ve bu altı parti gençlerin tweet atmaktan korkmayacağı, bir kişinin uluslararası andlaşmadan bir gece yarısında çıkamayacağı, insan onuruna ve kuvvetler ayrılığına dayanan, istikrar sağlayacak bir sistem kurmak için uzlaştı.

Hukuk devleti ve demokrasiyi sağlamakla birlikte dünyayı ve yeni teknolojiyi yakından takip eden, dünyanın tartıştığı yeni konuları bilen ve değişime adapte olmayı sağlayacak yatırımları yapan, bilimi reddetmeyen, aksine bilim üretimi için uygun ortamı sağlayan bir anlayışa ihtiyacımız var. Genel Başkanımızın deyimiyle ‘yüksek yetenek inşası’ kavramını önceleyen ve beyin göçü veren değil, alan bir ülkeyi nasıl yaratacağını düşünen bir siyasi iradeye ihtiyacımız var. 3 Aralık bize tam da bu vizyonu gösterecek.

Türkiye’nin gençlerinin önünde önemli bir seçim var. Bu seçim, geçmişte bırakmak istediğimiz kısır ve ötekileştirici tartışmalarla bütün kaynak ve enerjimizi çöpe atmak mı? Yoksa insan haklarının korunduğu, hep beraber ve adilce zenginleştiğimiz bir gelecek inşa etmek mi? Dedikodu ve trollüğün iktidarı mı? Yoksa emeğimizin para ettiği, üretimiyle ve bilimiyle konuşulan bir Türkiye mi? Bu seçenekler arasında bize mutluluğu hangisinin getireceği çok açık. Ve bu kez biz kazanacağız. Zamanımız geldi.”


Gündem'den Öne Çıkan Haberler