06.07.2017

GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜNÜN 23. GÜNÜNDE YÜRÜYÜŞ ÖNCESİ YAPTIĞI AÇIKLAMA (7 TEMMUZ 2017)

GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜNÜN 23. GÜNÜNDE YÜRÜYÜŞ ÖNCESİ YAPTIĞI AÇIKLAMA
(7 TEMMUZ 2017)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,“Buradan Avrupa Parlamentosuna seslenmek isterim, biz herkes için adalet istiyoruz, sizden de adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değil ki, Türkiye’de bakın bir Adalet Yürüyüşü yapıyoruz, on binler var. Bir referandum yaptık, yüzde 50’den fazlası demokrasi istiyor bu ülkenin. Dolayısıyla Avrupa Birliğiyle ilişkilerin askıya alınması değil, daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye’yle olan ilişkilerinin devamı yönünde bir karar alırlar” dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü’nün 23’üncü gününde Kocaeli Topçular Bölgesindeki kamp alanında yürüyüş öncesi yaptığı açıklama şöyle:


Değerli basın mensupları hepinize günaydın.

Güzel bir gündeyiz, bugün Kocaeli’nden ayrılıyoruz, bütün Kocaelilere yürekten teşekkür ediyoruz bize gösterdikleri ilgiden ötürü. Biz onlar için de bütün Türkiye için, 80 milyon için adalet istiyoruz ve adalet için yollara çıktık ve bu yolculuğumuz sürecek. Bugün İstanbul’a giriyoruz son derece mutluyum, huzurluyum, kimsenin burnu kanamadan uzun bir yolculuğu kat edip İstanbul il sınırlarına girmiş olacağız. Umarım bizi izleyen gazeteci arkadaşlarım da son derece memnunlardır. Çünkü onlar da bizimle birlikte sağ olsunlar uzun bir yolculuk yaptılar. Birlikte ayın 9’unda Pazar günü bu yürüyüşümüzü tamamlamış olacağız, ama adalet arayışımızı değil, adalet arayışımız devam edecek.

Bu arada değerli basın mensupları Avrupa Parlamentosu Kati Piri’nin raporunu kabul etti. Müzakereler konusunda, AB’ye üyelik konusunda Türkiye’yle ilişkilerin askıya alınması yönünde bir rapor önerisi kabul edildi. Buradan Avrupa Parlamentosuna seslenmek isterim, biz herkes için adalet istiyoruz, sizden de adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değil ki, Türkiye’de bakın bir Adalet Yürüyüşü yapıyoruz, on binler var. Bir referandum yaptık, yüzde 50’den fazlası demokrasi istiyor bu ülkenin. Dolayısıyla Avrupa Birliğiyle ilişkilerin askıya alınması değil, daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye’yle olan ilişkilerinin devamı yönünde bir karar alırlar. Bu da bizi memnun eder, çünkü adalet sadece Türkiye için değil bütün insanlık için geçerli olan bir kavramdır. Avrupa Parlamentosunun da adil davranarak Türkiye’yle olan ilişkileri sürdürme yönünde bir karar alır umuduyla hepinize selamlar, saygılar, hürmetler sunuyorum değerli basın mensupları. 

Gündem'den Öne Çıkan Haberler