10.03.2023

CHP Milletvekilleri Arık ve Taşçıer, Deprem Bölgesinde Özel Gereksinimli Mine Nur’u Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, deprem bölgesinde otizmli Mine Nur’u ziyaret ederek, yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti. Arık, depremden önce Skolyoz ameliyatı olan Mine Nur’un çadırda zor koşullarda yaşadığını, ailesinin talebine rağmen gerekli düzenlemelerin yapılmadığını belirterek, “Aile isyan ediyor. Aile bir konteyner istiyor. Özel gereksinimli bireyleri unutmayın” diye konuştu.

CHP Deprem Sağlık Komisyonunu çalışmalarını sürdürüyor. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde incelemeler devam eden CHP Sağlık komisyonu üyeleri, 19 yaşındaki otizmli Mine Nur’u da ziyaret etti. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, depremden önce Skolyoz ameliyatı olan Nisa Nur’un zor koşullarda yaşadığına dikkat çekerek, “Burası özel gereksinimli çocukları olan bir ailenin çadırı. Kızımız otizmli, 19 yaşına ve skolyoz ameliyatı olmuş. Bugün bu şartlarda yaşıyor. Aile isyan ediyor. Özel gereksinimli aileler için özel konteynerler gerekiyor. Buradan yetkililere sesleniyorum: Özel gereksinimli bireyleri unutmayın. Aile bir ay önce başvuru yapmış ama hiçbir sonuç alamamış” diye konuştu.

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer de Mine Nur’un doğum günü olduğunu belirterek, çadır ortamının ameliyat geçiren otizmli Mine Nur için uygun bir yaşam alanı olmadığını vurguladı. Mine Nur’un babası da, Mine Nur’dan başka iki çocuğunun daha olduğunu, tüm başvurularına rağmen bir çözüm üretilmediğini belirterek, “Yattığı yere bakın, rezil bir hayattayım” sözleriyle tepkisini dile getirdi.