21.07.2022

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Boğaziçi ve ODTÜ'lü Öğrencilere Destek

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Boğaziçi ve ODTÜ'de her yıl yapılan geleneksel mezuniyet törenlerinin, bu yıl rektörlük kararıyla iptal edilmesine tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğrencilere ve ailelerine yaptığı çağrıda, "Boğaziçi ve ODTÜ öğrencileri, aileleriyle birlikte okullarının geleneksel mekanlarında törene katılmalıdır” dedi.

Bu kararı vermeleri halinde, kendisinin ve milletvekillerinin de orada olacağını belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Sarayın kayyum rektörleri gençlerin mezuniyet törenlerini iptal ediyor. Boğaziçi ve ODTÜ öğrencileri, aileleriyle birlikte okullarının geleneksel mekanlarında törene katılmalıdır. Bu kararı vermeleri halinde, ben ve milletvekillerimiz onları alkışlamak için orada olacağız.

Kimse evlatlarımızın mezuniyet törenini çalamaz. Ayrıca öğrenciler kendi mekanlarında, okuldan bağımsız bir organizasyon yapmak isterlerse, her türlü lojistik desteği vermeye de hazırız.

Sarayın kayyum rektörleri; bu haksız, hukuksuz, vicdansız tutumlarınızdan vazgeçin. Öğrencilere şiddet, baskı uygulamayın. Bakın, yapmayın bunu!"

Gündem'den Öne Çıkan Haberler