02.11.2022

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Uluslararası Uyuşturucu Baronlarına Sesleniyorum, Şehirlerimizi Terk Edin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kara para ile şehirlerimize mafya geldi. Uluslararası uyuşturucu baronlarına sesleniyorum; şehirlerimizi terk edin. Seçimi aldıktan sonra peşinize düşeceğiz. Temiz paranın girdiği sokaktan kirli para hemen kaçar. Ben, bu parayı bulup getireceğim. Bunun için Londra’dayım” dedi.

Yatırımcılarla görüşmek için Londra’da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabında bugün yaptığı paylaşımlarda uyuşturucu baronlarına seslendi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, paylaşımlarında şunları kaydetti:

“Türkiye’yi önce maddi açıdan batırdılar. Sonra da kara paraya izin verdiler ve manevi olarak batırma süreci başladı. Erdoğan güya sigaraya karşı. Ama kara parada sorun yok. Ülkeyi gri listeye soktular. Kara para pisliğinin bulaştığı ülkeler listesi bu.

Kara para ile şehirlerimize mafya geldi. Uluslararası uyuşturucu baronlarına sesleniyorum; şehirlerimizi terk edin. Seçimi aldıktan sonra peşinize düşeceğiz.

Peki çözüm nerede? Çözüm, temiz parayı, temiz yatırımcıyı ülkeye getirmektedir. O paralarla, o yatırımlarla gençleri sokaklardaki bu bataklıktan çekip alacağız.

Temiz paranın girdiği sokaktan kirli para hemen kaçar. Ben, bu parayı bulup getireceğim. Bunun için Londra’dayım. Burada görüşeceğim bazı yatırım bankaları ve girişim sermayesi fonları, dünyada 5 trilyon dolar parayı yönetiyor. Halkımdan ricam, sabırla kasım sonunu bekleyin.”

Gündem'den Öne Çıkan Haberler