06.10.2021

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: ERDOĞAN, BAĞIMSIZ BİR KURULUŞTAN, SAĞLIK RAPORU ALMALIDIR, HEM DE HEMEN!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Artık sağlık raporu istemek, bir devlet güvenliği meselesi haline gelmiştir" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada sarf ettiği, "Mesela biz 'Yeni anayasa' diyoruz, birileri de çıkıyor 'Gerekirse ilk dört maddeyi de değiştiririz' diyerek hemen PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor. Bakıyorsun ittifakın bir diğer kanadı, o da aynı şeyleri söylüyor. Buradan söylüyorum, acaba Anayasa'nın ilk 4 maddesini değiştirme fikri CHP'nin ve dolayısıyla tüm CHP'lilerin iradesi midir? Yoksa Kılıçdaroğlu'nun kişisel fikri midir?" sözlerini değerlendirdi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:
"AK Parti’nin ileri gelenleri “Anayasanın ilk dört maddesinin değişmesini” talep ediyor; Erdoğan, benim söylediğimi zannediyor. Artık sağlık raporu istemek, bir devlet güvenliği meselesi haline gelmiştir. Erdoğan, bağımsız bir kuruluştan, sağlık raporu almalıdır, hem de hemen!"

Gündem'den Öne Çıkan Haberler