09.08.2022

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Edirne’de: “Otoriter Bir Yönetimi, Demokratik Yollarla Emekliye Ayıracağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne’de Saraçlar Caddesi esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşların yoğun ilgisi sonrası esnaf ziyaretini yarıda bırakarak cadde üzerinde Edirnelilere seslendi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

Korsan bir miting düzenlemişsiniz, hepinizi Silivri’ye göndereceğim.

Tek istediğim bir şey var; sandık gelecek, sandığa gideceksiniz, elinizi vicdanınıza koyup oyu kullanacaksınız. Hep beraber, dünya demokrasi tarihine önemli bir not bırakacağız. Otoriter bir yönetimi, demokratik yollarla emekliye ayıracağız. Bunan inanın ve mutlaka bizlere güvenin.

Biz Millet İttifakı olarak sizin için çalışıyoruz. Halkımız için çalışıyoruz. Yediden 70’e hiçbir ayrım yapmadan; doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi; esnafı, zengini, sanayicisi, işçisi, memuru, emeklisi, taksicisi… Kim olursa olsun… Herkesin kazandığı, her evde huzurun olduğu Türkiye’yi inşa edeceğiz.

Bunun için bize katılın. Bunları istiyorsanız, bize katılın. Huzur istiyorsanız, bize katılın. Adalet istiyorsanız, bize katılın. Hukuk istiyorsanız, bize katılın. Bu ülkede huzur olsun, bu ülkede barış olsun, bu ülkede insanlar huzur içinde yaşasın istiyorsanız; bize katılın.

Esnaf kardeşlerimden; gelemedim, elimi uzatamadım, tokalaşamadım; kusura bakmayın. İnşallah buraya, daha farklı bir ortamda geleceğiz. Daha farklı bir atmosferde geleceğiz. Çok güzel bir kentte yaşıyorsunuz. Edirne gibi her tarafı tarih kokan bir kentte yaşıyorsunuz. Mutlu insanlar olmanızı isterim. Çoluğunuzun çocuğunuzun iş sahibi olmasını isterim.

En büyük arzum, huzur içinde bu ülkeyi yaşatmaktır, en büyük arzum…

Bir şeyden daha emin olmanızı isterim. Bay Kemal’in saray merakı yoktur. Bundan emin olmanızı isterim. Sarayları değil, saraylarda oturmak için değil; halk gibi yaşamak isteriz. Halkımız gibi yaşamak isteriz. Hiç kimsenin mağdur olmamasını isteriz. Farklı düşündü diye, insanların hapse atılmasını istemeyiz. Kadın-erkek eşitliği isteriz. Çiftçi, ürettiği ürünün karşılığını alsın isteriz. Bereketli topraklar üzerinde yaşıyorsunuz. Bu topraklar, bereket fışkırdığı sürece sizler hayatta mutlu olacaksınız. Bizim de amacımız zaten bu.


CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, EDİRNE’DE ESNAF ZİYARETİNDE KONUŞTU

Gündem'den Öne Çıkan Haberler