17.12.2021

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: “CHP BELEDİYELERİNDE EN DÜŞÜK ÜCRET 4 BİN 500 LİRA OLACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP belediyelerinde yani sosyal demokrat belediyelerde en düşük ücret, yani asgari ücret 4 bin 500 lira olacaktır. Milletimize hayırlı olsun” dedi. 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından “Bu gece size bir haberim var” notuyla paylaştığı videoda, CHP’li belediyelerde en düşük ücretin 4.500 TL olacağını bildirdi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
“Sevgili halkım bugün Merkez Bankası şahsın emriyle akıla, mantığa sığmayan kararlara yeniden imza attı. Biz 128 milyar dolar konusu halkımıza söyleyince bu sorumsuz Saray avaneleri pankart indirme derdindeydi. En büyük dertleri çevirdikleri alavere, dalavereleri kimse bilmesin kimse duymasın… Açıkça arka kapıdan dolar sattılar. Birilerini çok ama çok zengin ettiler, halkımızı da açlık sınırına indirdiler. Siz de şahitsiniz, bugün Merkez Bankası Türk lirasına değer kaybettirmeye devam ediyor, sonra da kasasında olmayan para ile müdahale ettiğini söylüyor, böyle bir akıl tutulması. Erdoğan’ın durumu zaten ortada, bir ekonomik intihar treninin lokomotifi olmuş durumda.
Bakın bu rezaletler dünyada ilk kez yaşanmıyor. Mesela TÜİK rakamlarla oynuyor ya, bu geçmişte Yunanistan’da da yapıldı, avaneler gitsin bir baksınlar bu rakamlarla oynayanların sonu nice oldu. Ey avaneler, ey şüreka açlığı algı ile yönetemezsiniz, karnı aç insanları algı il doyuramazsınız. Artık kendinize geliniz. Bu intihar yolculuğunda bu trenden en yakın durakta inin benden size tavsiye, aklı başında herkes inmeye başladı siz de inin. Kendinizi bile bile bu kötülüğe alet etmeyin. Erdoğan kendisi imza atsın bütün bunlara, bu akıl dışı ekonomi kararları zaten onun kararları. Ayrıca Saray ve şürekasının yarattığı yıkımın üzerine; kurmaylarımla birlikte bu gece yoğun çalıştım. Kararımızı bildirerek geceyi kapatmak istiyorum. CHP belediyelerinde yani sosyal demokrat belediyelerde en düşük ücret, yani asgari ücret 4 bin 500 lira olacaktır. Milletimize hayırlı olsun. Ayrıca belediyelerimizle bu hafta sonu Kayseri’de buluşup Kara Kış Fonu’nu konuşacağız. Biz kuracağız o fonu biz, yalnız değilsin sevgili halkım, yanınızdayız. Bu felaketi birlikte omuz omuza atlatacağız, müsterih olun Allah’ın izniyle kurtulacağız bunlardan, geliyor gelmekte olan.”  

Gündem'den Öne Çıkan Haberler