30.08.2022

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Amasya'da: “Babalarımızın, Dedelerimizin Bize Miras Bıraktığı Bu Ülkeyi Büyüteceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanaat Önderleri ile bu akşam yapacağı program kapsamında gittiği Amasya'da kendisini karşılayan yurttaşlara seslendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü bir devlettir. Bugün içinde bulunduğu durum çok parlak değildir. Ama biz babalarımızın, dedelerimizin bize miras bıraktığı bu ülkeyi büyüteceğiz, güçlendireceğiz. Bu ülkede hep beraber, birlikte yaşayacağız" diye konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

"Bugün 30 Ağustos, tarihimiz açısından son derece önemli bir gün. Sabahleyin devlet erkanı olarak Anıtkabir’e gittik. Bu ülkenin kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andık. Bugün 30 Ağustos. Geleceğimiz için mücadele ettiler babalarımız, dedelerimiz. Onlar bize güzel bir Türkiye’yi armağan ettiler. Bağımsız bir ülkede, bayrağımızın altında, güzel vatanımızda, güzelce yaşayalım diye.

Bugün Türkiye çok kamplaştı. Bu kamplaşmadan Türkiye’yi çıkartmamız lazım. Beraber, birlikte çıkaracağız. Bizim Kurtuluş Savaşı sürecinde Amasya’nın çok önemli bir yeri vardır. Bu nedenle 30 Ağustos’ta Amasya’ya gelmek benim için de bir ayrıcalıktır. Amasya’ya tekrar geleceğim. Bu akşam kanaat önderleri ile beraber olacağım. Daha önce gençlik kolları başkanımız bir kazada hayatını kaybetti. Onun da ailesini ziyaret edeceğim, başsağlığı dileyeceğim. Bu da benim insani görevimdir.

Hepiniz hoş geldiniz. Şeref verdiniz. Bir şeyi sakın unutmayın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü bir devlettir. Bugün içinde bulunduğu durum çok parlak değildir. Ama biz babalarımızın, dedelerimizin bize miras bıraktığı bu ülkeyi büyüteceğiz, güçlendireceğiz. Bu ülkede hep beraber, birlikte yaşayacağız. Başkaları ne derse desin bu güzel ülkeye demokrasiyi getirmek bizim boynumuzun borcudur. Bunu yapacağız, beraber birlikte yapacağız. Bundan emin olmanızı isterim.

Benim umudum da bu ülkenin insanları. Artık bu ülkede ayrışmaya yer yok, beraber olmak zorundayız. Kavgaya yer yok, beraber olmak zorundayız. Birlikte olmak zorundayız. Eğer biz hep beraber birlikte olursak yenmeyeceğimiz hiçbir güç yoktur. Türkiye, fakirleşti, ayrıştı farkındayım. Türkiye, kavgalı bir noktaya taşınmak isteniyor, farkındayım. Türkiye’de derin bir yoksulluk var. Bunun da farkındayım. Ama farkında olmak yetmez, siz güç verirseniz tamamını Allah’ın izni ile çözeceğiz.

Altı lider bir aradayız. Altı lider aynı şeyleri söylüyoruz. Altı lider de kararlıyız, beraber Türkiye’nin sorunları çözeceğiz. En büyük gücümüz de sizlersiniz. Sizlerden güç alıyoruz. Sizlerle yola çıktık. Sizlerle Türkiye’yi büyüteceğiz ve aydınlatacağız.”

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NDAN AMASYALILARA TEŞEKKÜR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilerleyen saatlerde, bugün Amasya'da vatandaşlara seslenirken çekilmiş bir fotoğrafı, "Kent girişinde beni karşılayan Amasyalılara teşekkür ediyorum. Düzelteceğiz bu ülkeyi; hep beraber, hep beraber" notu ile sosyal medya hesabından paylaştı.

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU AMASYA’DA

Gündem'den Öne Çıkan Haberler