29.06.2022

CHP Lideri Kılıçdaroğlu; ABB 3. Yıl 110 Projenin Temel Atma, Açılış ve Tanıtım Törenine Katıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün belediye başkanlarımızla onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz. Şimdi sıra geldi Türkiye’ye. Türkiye’yi de büyüteceğiz. Türkiye’de de kavgayı bitireceğiz. Türkiye’de de herkesin kimliğine, inancına, yaşam tarzına saygı göstereceğiz. Barışık bir Türkiye’yi, büyüyen bir Türkiye’yi, güzelleşen bir Türkiye’yi, itibarı olan bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Görev Süresindeki 3. Yıl 110 Projenin Temel Atma, Açılış ve Tanıtım Törenine katıldı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun törende yaptığı konuşma özetle şöyle:

Efendim, bir belediye başkanını dinledik. Geleceğim gençler, birazdan size de geleceğim. Bir belediye başkanını dinledik. Başarılı bir belediye başkanı, her şeyden önemlisi hesap vermeyi namuslu bir görev olarak kabul eden bir belediye başkanı. Dolayısıyla harcadığı her kuruşun hesabını kendi halkına, kendi milletine, kendi vatandaşına veren bir belediye başkanının hepimizin başının üstünde yeri vardır. Hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmayan bir belediye başkanı, vatandaşları arasında hiçbir ayrım yapmayan bir belediye başkanı, bir evde dert varsa o dertle birlikte dertle dertlenen bir belediye başkanı, kendi kentinin diğer metropollerle yarışabilecek düzeye getirilmesi için mücadele eden bir belediye başkanı. O belediye başkanı, Ankara’nın gözde büyükşehir belediye başkanı.

Ankara’da yapılanı, İstanbul’da yapılanı, Aydın’da, Adana’da, Mersin’de yapılanı, belediye başkanlarımız gönül birliği içinde çalışıyorlar, birlikte çalışıyorlar. Dikkat buyurunuz, şikayet etmiyorlar, bütün engelleri aşıp halka hizmet ediyorlar. O nedenle bütün belediye başkanlarımızla onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz. Şimdi sıra geldi Türkiye’ye. Türkiye’yi de büyüteceğiz. Türkiye’de de kavgayı bitireceğiz. Türkiye’de de herkesin kimliğine, herkesin inancına, herkesin yaşam tarzına saygı göstereceğiz. Barışık bir Türkiye, büyüyen bir Türkiye, güzelleşen bir Türkiye, itibarı olan bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz.

Ve gençler, sevgili gençler, Türkiye’nin kaderini siz değiştireceksiniz. Unutmayın, sandığa gidecek, ilk kez oy kullanacak 7 buçuk milyon genç var. 7 buçuk milyon genç, Mustafa Kemal’in ideallerini gerçekleştirmek için bekleyen 7 buçuk milyon genç. Sandık gelecek, sandığa gideceksiniz, oy kullanacaksınız ve dünya siyaset tarihine önemli bir armağan bırakacaksınız. Bütün dünya siyaset tarihi şunu yazacak, ‘otoriter bir yönetimi demokratik yollarla sandıkta yenerek ülkeye demokrasiyi gençler getirdi, Türkiye’de gençler getirdi’ diye yazacak.

Ve gençler sizler, yüz yıllık Cumhuriyet’i ikinci yüzyılda demokrasiyle taçlandıracaksınız. Bu tacı, bu ülkede yaşayan herkes başında taşıyacaktır. Ve bu armağan, gençlerin armağanı olacaktır.

Hepinize yürekten teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun. Hepinizin huzurunda tekrar Mansur Başkanı yürekten kutluyor, onu Ankaralılara emanet ediyorum.


CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ABB TÖRENİNDE KONUŞTU

Gündem'den Öne Çıkan Haberler