29.03.2023

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yle Görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile Memleket Partisi Genel Merkezi’nde görüştü.

Saat 17.00'de başlayan ve yaklaşık bir saat süren görüşme sonrasında CHP lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, görüşmenin ardından Memleket Partisi lideri İnce yaptıkları ortak basın açıklamasında şöyle konuştu:

Kemal Kılıçdaroğlu- Değerli basın mensupları, Sayın Genel Başkan lütfedip çağrımıza olumlu yanıt verip bizi kabul ettiği için kendisine ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ederim.

Doğal olarak başta deprem bölgesi olmak üzere Türkiye’nin pek çok sorununu görüştük arkadaşlarımızla beraber. Yaşanan sorunlarla ilgili hangi çözümleri ürettiğimizi de karşılıklı ifade ettik. Bu konuda biz bir kanun teklifi hazırlıyoruz deprem bölgesiyle ilgili olarak; deprem bölgesinde yaşanan sorunları gidermek ve deprem bölgesinden ayrılan kişilerin tekrar deprem bölgesine gelmelerini sağlamak için. O konuda da Sayın Genel Başkana olabildiğince ayrıntılı bir bilgi verdim. Önümüzdeki günlerde bu kanun teklifimizi de Meclis’e sunacağız.

Yani işin özeti; ‘Halil İbrahim Sofrası’nı büyütmeye çalışıyoruz, beraber olmaya çalışıyoruz, birlikte olmaya çalışıyoruz. Vatandaşların mağdur edilmemesini istiyoruz. En büyük arzularımızdan birisi bu.

Yaşadığımız sorunlar bireysel sorunların çok çok ötesinde, Türkiye’nin sorunları. Türkiye’nin sorunlarına ben ne kadar duyarlıysam elbette ki Sayın İnce de en az o kadar duyarlı. Sorunları karşılıklı masaya yatırmak, çözümler üretmek de doğal olarak hem benim görevim, hem Sayın İnce’nin görevi.

Bizi kabul ettiği için tekrar Sayın Genel Başkana ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ederim.

Muharrem İnce- Biz teşekkür ederiz. Tekrar hoş geldiniz.  

Değerli arkadaşlar, bizler Memleket Partisi olarak biz ittifaklar olmalıdır siyasette. Fakat bu ittifakta menfaat ittifakları olmamalıdır. İlke ittifakları olmalıdır, ilke etrafında. İlkelerimiz bizim çok nettir. Biz bir, Atatürk’ü tartıştırmayız. İki, teröre karşı mesafeliyiz. PKK’sına, FETÖ’süne, IŞİD’ine aklınıza kim geliyorsa DHKPC’sine hepsine, Hizbullah’ına.

Ve biz kadın hakları konusunda çok kararlıyız. Asla geri adım atmayız. Biz Türkiye’de yine mültecilerin gönderilmesi, sığınmacıların gönderilmesi konusunda çok kararlıyız.

Bizim ilkelerimiz bunlar, duruşumuz bunlar. Bu duruştan asla taviz vermeyiz. İlkeler etrafında bu memleketi ayağa kaldırabiliriz. Ve yine inandığımız bir şey var; bu Erdoğan gitmelidir, bu Erdoğan yorgundur, Erdoğan ortak aklı temsil etmemektedir, Erdoğan kibirlidir, akla inanmamaktadır, bilime inanmamaktadır, bilime inanmamaktadır, hukuka inanmamaktadır, beş dakika dahi bu memleketi yönetmemelidir. Bu konuda da her tür görüşümüzü açık, net bir şekilde ifade ediyoruz.

Sayın Genel Başkana tekrar geldikleri için çok teşekkür ediyoruz. Ayağınıza sağlık, hoş geldiniz, güle güle.

Soru- Adaylıktan çekilecek misiniz?

Muharrem İnce- Hayır öyle bir şey demedim. Biz döne döne Köroğlu gibi savaşıyoruz. Bütün PKK’lılar, kaçak FETÖ’cüler herkes ateş ediyor bize sağdan soldan. Biz de Köroğlu gibi döne döne vuruşmaya devam edeceğiz.


CHP GENEL BAŞKANI VE CUMHURBAŞKANI ADAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU, MEMLEKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI MUHARREM İNCE İLE GÖRÜŞTÜ

Gündem'den Öne Çıkan Haberler