12.11.2023

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Kurultayımız, Atatürk’ün Partisini İktidar Yapma Görevini Verdi

-“YEREL SEÇİMLERİ KAZANDIKTAN SONRA SORUNLARI TEKER TEKER ÇÖZECEĞİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, “Kurultaydan bir görev aldık. CHP kurultayları görev almaz, görev verir. Başka kurultaylar gibi değildir. Atatürk’ün partisini iktidar yapma görevini aldık. Bunun yolu, önümüzdeki yerel seçimlerden geçiyor. Elimizdeki Hatay, İstanbul dahil bütün büyükşehirlerde tekrar kazanacağız. Ayrıca üzerine Türkiye’de büyükşehirler, Hatay’da ilçeler ekleyeceğiz” ifadesini kullandı.

Özel, Hatay’ın Dörtyol ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Özel, “Manisa’da Akhisar’da bir mitingde Ekrem Başkan ile önlü arkalı konuştuk, el ele tutuştuk. Manisalılar o birlikteliği çok sevdiler, çok alkışladılar. İlerleyen zamanlarda bir ortak duyguyla bir yola çıktık. Manisa’da başladığımız yolculuğun fotoğrafını burada bir kere daha verelim. O gün hep beraber seçimleri kazanmak için çalışıyorduk, olmadı. Çok üzüldük. Hepimiz yıkıldık. Hepiniz yıkıldınız. Omzumuz düştü, başımız öne düştü. Utandık, sıkıldık. Sonra dedik ki bu böyle olmaz. Bu örgütü, bu partiyi ve bu ülkeyi ayağa kaldırmak lazım. Bir yola çıktık, siz bize inandınız, biz size inandık. Partimize yakışan bir kurultayın sonunda Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı olarak karşınızdayım” dedi.

KURULTAYDAN GÖREV ALDIK

Özel, “Buradan hem 2’nci yüzyılın 1’inci kurultayında tarihimizin en genç, 43 yaş ortalaması olan PM’sini seçen delegelerimize, üyelerimize ve elbette 7’nci Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na bir selam yollayalım. Bundan sonra biz, kurultaydan bir görev aldık. CHP kurultayları görev almaz, görev verir. Başka kurultaylar gibi değildir. Liderin salona girdiğinde herkesin ayağa kalktığı, otur deyince oturan, onun listesini onaylayan, 1,5 saatte kurultay bitirenlerden değiliz biz. Bizde herkes, Cumhuriyet için, bizde herkes bu ülkenin iyiliği için çalışır, çabalar, karar verir. O kurultay bize bir görev verdi. Atatürk’ün partisini iktidar yapma görevini aldık. Bunun yolu, önümüzdeki yerel seçimlerden geçiyor. Elimizdeki Hatay dahil, İstanbul dahil bütün büyükşehirlerde tekrar kazanacağız. Ayrıca üzerine Türkiye’de büyükşehirler, Hatay’da da ilçeler ekleyeceğiz. Bunların en başında gelenlerinden biri Dörtyol Belediyesi’ni alacağız. Dörtyol’u alalım ki, daha pek çok ilçeyi alalım ki, bundan sonra Cumhuriyet Halk Partili Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının elini kolunu bağlayamasınlar. Belediyedeki çoğunluğu istiyoruz” diye konuştu.

YEREL SEÇİMLERİ KAZANDIKTAN SONRA SORUNLARI TEKER TEKER ÇÖZECEĞİZ

Özel, “Yerel seçimleri kazandıktan sonra Dörtyol’un yol sorununu da su sorununu da diğer sorunlarını da teker teker çözeceğiz. CHP gelecek, her şey çok güzel olacak. Sonra daha çok çalışacağız. Var gücümüzle çalışacağız ve sonra artık kimsenin narenciye üreticisini ezmesine izin vermeyeceğiz. Bu partinin 1’inci genel başkanı, Türkiye’nin 1’inci cumhurbaşkanı ‘Köylü milletin efendisidir’ demişti, sonuncusu, ‘Al, ananı da git’ diyor. Hatay’da 1,6 milyon ton narenciye üretildi. Düşünün parayı, kilosunu. Beceriksizler yüzünden, kötü yönetimler yüzünden, üreticiye doğru destek, doğru danışmanlık yapılmadığı için, bu sene ürünün yüzde 40’ı dalda kaldı. Ürünümüzü dalda bırakanlara yazıklar olsun. Bu ürünün dalda kalması, bir anda 6 liralık mazotun 30 liraya çıkmasındandır. Bu ürünün dalda kalması artık mazot fiyatlarına çiftçinin yetişememesidir. Narenciye üreticisine doğrudan destek vermek şarttır. İhracatçıya değil üreticiye destek istiyoruz” ifadesini kullandı.

BAKANLARIN KARŞISINDA GÖLGE BAKANLARIMIZ VAR

Özel, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bundan sonraki sürecinde iktidarın kadrosunda hangi bakan varsa, onun tam karşısında ama o konuyu o bakandan iyi bilen ve meseleyi sadece sermaye için değil, halk için okuyan, gören, işçiyi seven, esnafı seven, çiftçiyi seven, köylüyü seven, sizin için çalışacak bakanlarımız var. Bundan sonra Tarım Bakanı ne yaparsa onu adım adım takip edecek. Bundan sonraki süreçte sizin sesinizi tüm Türkiye’ye duyuracak bakanımız var. Tarım Bakanı’nı gölgesi gibi takip edecek gölge Tarım Bakanımız var” diye konuştu.

HEPİNİZİ BABA EVİNE DAVET EDİYORUM

Özel, “Bu kardeşiniz hem Dörtyol’un hem Hatay’ın tüm sorunlarını Türkiye’ye duyurmaya söz verdi. Hatay’da ihtiyaç olan deprem konutunun 10’da 1’ine bile daha başlamadılar. Bu sorunun gündemde tutulmasını istiyorlar. Bir partinin Genel Başkanı, bir meseleyi gündeme getirmek isterse o meseleyi kimse unutturamaz. Madem ki koltuğunda oturduğum 1’inci Genel Başkanımız, ‘Hatay benim şahsi meselemdir’ demiş, ben de diyorum ki, ‘Bundan sonra Hatay benim şahsi meselemdir.’ İyi olsun diye başka yerlere oy verenlerin artık ağızları yandıysa, artık bir şeyler değişsin istiyorlarsa, ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı, hepsini Cumhuriyet Halk Partisi’ne yani baba evine davet ediyorum. Baba evinin kapıları açık” ifadesini kullandı.

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL HATAY'DA - 7