28.10.2020

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri kabul eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, egemenliği kayıtsız şartsız millete teslim etmek üzere kurduğu, kimsesizlerin kimsesi Türkiye Cumhuriyetimizin 97. yaşı kutlu olsun.
Ülkemiz, ekonomik ve siyasal açıdan bir buhranın içinde olsa da başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizi kuran kadroların yol göstericiliğinde, Anayasanın temel dayanağı olan “Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti” anlayışını, kararlı bir yönetim eliyle güçlendirerek sürdüreceğiz.
Çünkü bizler, Atatürk ilkelerinin öncülüğünde, bunu başaracak güce, özgüvene ve birikime sahibiz. Ülkemizde adalete olan susuzluğu, Cumhuriyetimizin kuruluşundaki gibi geniş bir mutabakatla gidereceğiz. Ve yine bu geniş mutabakat ile Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız.
Bu duygu ve inançla 97. yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve terörle mücadelede şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.
Kovid-19 salgın hastalığı ile ön safta mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık emekçilerimizin anıları önünde saygıyla eğiliyorum.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.
Yaşasın Cumhuriyet!
Kemal KILIÇDAROĞLU
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, ayrıca, CHP tarafından Cumhuriyet'in 97'inci yıldönümü nedeniyle hazırlanan videoyu da sosyal medya hesabından paylaştı. Mustafa Kemal Atatürk'ün TBMM'de yaptığı konuşmasını içeren videoyu, CHP lideri Kılıçdaroğlu şu notla paylaştı:  "Halkımıza söz verdik. Kurduğun Cumhuriyet'i, Cumhuriyetimizin 100. yılında demokrasi ile taçlandıracağız. Yaşasın Cumhuriyet."