22.10.2015

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADIYAMAN VE İLÇELERİNDE YAPTIĞI KONUŞMALAR - TÜRKİYE’NİN SORUNLARINA EN İYİ ÇÖZÜMLERİ GETİREN PARTİ CHP (22 EKİM 2015)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman ve ilçelerini ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun yanıtları özetle şöyle:

ADIYAMANLI IŞİD İLE ANILMAKTAN RAHATSIZ

"Adıyaman’ın IŞİD’la beraber anılması beni rahatsız ediyor Adıyamanlıları rahatsız ettiği gibi. Çünkü Adıyaman aslında bu bölgede çatışmanın olmadığı, huzurun olduğu bir kentti, öyle bir özelliği vardı. Turisti gelirdi, yerlisi yabancısı... Olağanüstü güzel tarihi bir coğrafyası var aynı zamanda. Bereketli toprakları var, insanlar çalışırdı, üretirdi.
Ama bugün geldiğimiz noktada IŞİD terörünün burada biraz yuvalanması, yer edinmesi Adıyamanlıları rahatsız ediyor. Bu konuda önlem alması gereken hükümetin kendisi. Hükümet önlem almıyor. Düşünün aile gidip kendisi güvenlik güçlerine başvuruyor ‘Çocuğumuz şöyledir, böyledir, IŞID tarafından kandırılıyor götürülüyor’ diye. Fakat önlem alınmıyor. Bu önlemlerin bir an önce alınması lazım. Bu yapılmadığı için böyle garip bir tablo çıktı ortaya. Adıyamanlılar üzgün, biz de üzgünüz.
İnşallah bunu çözeceğiz. Elbirliğiyle çözeceğiz, birlikte çözeceğiz.

IŞİD TERÖRÜNÜ ORTADOĞU’DAN İTHAL ETTİK

Siz eğer terörü bitirmek istiyorsanız halka hesabını veremeyeceğiniz vaatlerin altına girmeyeceksiniz. Bu vaatlerde bulunmayacaksınız. Bunlar o vaatlerde bulundular ve terörü bitiremediler. PKK terörü devam ediyor ama aynı zamanda bir de IŞİD terörü çıktı başımıza. IŞİD terörü Ortadoğu’dan geldi. Çünkü Türkiye Ortadoğu bataklığına saplandı. Ben bu uyarıyı 2012’den beri yapıyorum. Yanlış yapıyorsunuz. Bakın, Ortadoğu’ya şu veya bu şekilde taraf olursanız, öyle bir konuma kendinizi sürüklerseniz Ortadoğu bataklığından çıkamazsınız. Geldiğimiz nokta bu. Yani terör sadece burada değil, sadece Diyarbakır’da değil. İşte Ankara’da da var, başka yerlerde de var ve bu bizi endişelendiriyor, insanları endişelendiriyor. İnsanlar gelecek açısından daha karamsar olmaya başladılar. Bu doğru değil.

CHP’YE GÜVENİN

Bu ülkenin sorunlarına en iyi çözümleri getiren parti Cumhuriyet Halk Partisi. En iyi kadroları bünyesinde barındıran parti Cumhuriyet Halk Partisi. Terörü sonlandırmak için akılcı politikaları üreten tek parti yine Cumhuriyet Halk Partisi. Bize güvensinler. Biz bu sorunu çözeriz. 13 yılda Türkiye’yi buraya getirdiler, ben 4 yılda Türkiye’yi çok farklı, daha güzel, insanların huzur içinde yaşadığı bir Türkiye konumuna getireceğim Türkiye’yi."

Gündem'den Öne Çıkan Haberler