17.10.2015

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADANA’NIN SEYHAN İLÇESİNDE YAPTIĞI KONUŞMA - BU ÜLKEYE BİRLİĞİ, BÜTÜNLÜĞÜ, İSTİKRARI GETİRECEĞİM (17 EKİM 2015)

GENEL BAŞKAN KILIÇDAROĞLU ADANA’DA...

-Bu ülkeye birliği bütünlüğü istikrarı getireceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde konuştu. Sözleri sık sık ’Başbakan Kemal’ sloganıyla kesilen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, "Sandığa giderken bütün vatandaşlarımızın düşünmesi lazım 13 yıldır iktidarda tek başlarına yönetiyorlar bu ülkeyi. Ülkeyi hangi hale getirdiklerini gördünüz. Şimdi 78 milyon vatandaşımıza sesleniyorum. Sen bu ülkede huzur mu istiyorsun, işsizlik olmasın mı istiyorsun, bu ülkede analar ağlamasın mı istiyorsun, terör olmasın mı istiyorsun, sen bu ülkede taşeron işçilik olmasın mı istiyorsun? O zaman bu işin bir tek yolu var sandığa gideceğiz ve CHP’ye oy vereceksin" diye konuştu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun konuşması özetle şöyle:

AĞLAYACAĞIMIZI SANIYORLARDI

Hükümet kurma idaresini saraya ipotek etmiş birisi zaten hükümet kuramaz, kursa da yönetemez. Yetkinin bize verilmesi gerekiyordu vermediler. Ağlayıp sızlanacağımızı sanıyorlardı. Ben yetkiyi saraydan değil halktan isterim.

ÇİFTÇİME SÖZÜM SÖZ

Çiftçi perişan, emeği var alın teri var. Ektiği ürünün karşılığını alamıyor. Çiftçi dünyanın en pahalı mazotunu kullanıyor. Benzin istasyonları vergi dairesine dönüşmüş durumda. 7 Haziran’da çiftçiye mazotu 1.5 liradan vereceğim diyordum. Bunların iktidarında doları tut tutabilirsen. Şimdi sözüm söz 1 lira 80 kuruştan vereceğim. Aramızda çok sayıda kadın ve genç var. Kadın ve gençlere sesleniyorum. Çocuklarınızı nasıl sevdiğinizi biliyorum aynı sevginizin vatan sevgisi olduğunu da biliyorum. Gençlerimiz okuyor, üniversite okuyorlar sonunda işsizlik dedikleri bir bela ile karşı karşıya geliyorlar. İşsizliği çözmemiz lazım. Gencecik çocuklarımız kahvehane köşelerinde oturuyorlar, annelerinden babalarından harçlık alıyorlar.

CHP HALKIN PARTİSİ

Söz veriyorum işsizliği bitireceğim. Bu ülkeye birliği bütünlüğü istikrarı getireceğim. Sandığa giderken Türkiye’nin sorunlarını hangi parti çözer bunu düşünün. AKP’nin memleketi hangi hale getirdiği belli, MHP her şeye hayır diyor, HDP zaten denklemin dışında, geriye bir parti kalıyor o da CHP halkın partisi. Sandığa giderken CHP’ye oy vermemiş bir kişi ikna edeceksiniz. ’Geçen seçimlerde gelmedin ya da başka bir partiye oy verdin gel şimdi omuz omuza sandığa gidelim ve CHP’ye oy verelim’ diye ikna edeceksiniz. Hepinizi seviyorum, inanıyorum ve güveniyorum. Ben siyaseti zenginleşme aracı olarak görmedim, siyasette halka hizmet etmek için yola çıktım köşeye dönmek için değil. CHP iktidarında hiç bir siyasetçi köşeyi dönmeyecek halk zenginleşecek. Şunu da açık yüreklilikle söylüyorum siz de söyleyin. Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır."


Gündem'den Öne Çıkan Haberler