23.02.2020

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN 'VAN' TALİMATI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında heyet kuruldu. Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl ile Ankara Milletvekili Nihat Yeşil'den oluşan heyet, İran depreminden etkilenen Van’da yürütülen çalışmalara destek verilmesi ve hasar oluşan bölgelerde incelemelerde bulunulması amacıyla Van'a gidecek.


CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU VAN VALİSİ BİLMEZ İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İran merkezli deprem nedeniyle, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’i telefonla aradı. Deprem sonrası Van'da meydana gelen hasar ve yürütülen çalışmalar hakkında Vali Bilmez’den detaylı bilgi alan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, hayatını kaybeden vatandaşlarımız için başsağlığı, depremden etkilenenlere de geçmiş olsun dileklerini iletti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ayrıca Twitter hesabından paylaştığı mesajda da şunları kaydetti:

"İran merkezli deprem sonucu Van'da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyor, komşumuz İran'a ve bölgedeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Dualarımız can kaybının artmaması için."

Gündem'den Öne Çıkan Haberler