04.09.2021

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN GENÇLERE 6 VAAT

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir video mesajla gençlere seslendi.

Gençlere, CHP iktidarının ilk 6 ayında gerçekleştirmek üzere 6 vaatte bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sizden çalınanları telafi edeceğim, sevgili genç dostlarım. Yapacağım bunu, biliyorsunuz değil mi? Yapacağım. İnanın bana gençler, geliyor gelmekte olan” dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşması şöyle:

"Evet sevgili gençler, merhaba... Uzun zamandır sizi evime misafir edemedim, ama sakın unuttuğumu sanmayın. Arkadaşlarımla sizin dertlerinize çalışırken maalesef bu iktidarın, ülkenin başına daha büyük belalar getirmesini önlemek için sığınmacı konusuna da odaklanmak zorunda kaldım. İnanın, bunların felaketleri bitmiyor. İktidarı seçimle devralmamıza az zaman kaldı. Ortada bir enkaz var, biz bu enkazı da toparlarız. Problemlerin daha da büyümelerini önlemek zorunda kalıyoruz. Onun için sizin dertleriniz haricinde başka meselelere de odaklanmak zorunda kaldım.

Neyse buradayım, her şey güzel, çayımız lezzetli ve ilk müjdelerimizi vermeye hazırım. Az sonra iktidara geldiğimizde ilk 6 ayda yapacaklarımızı sizlerle paylaşacağım.

Bakın; bu anlatacaklarım gençlik için ilk 6 ayda yapacaklarım, yoksa liste çok uzun.

Haydi başlıyorum gençler, isteyen bu videoyu indirebilir ya da atın fav'a; bunlar size ilk 6 aydaki vaatlerim:

1- Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak, ilk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.

2- KYK Öğrenin Kredisi borçları sıfır faizle yapılandırılacak. Faizsiz ve taksitli geri ödeme süreci işe başladıktan sonra uygulamaya konulacak.

3- Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanılabilecek 1000 TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart ya da mobil uygulama finansal teknoloji ürünü olacak.

4- Aile Destekleri Sigortası'ndan yararlanan ailelerin çocuklarına, kamuya personel alımında pozitif ayrımcılık yapılacak. Mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak, torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil, kamuda ilana çıkılan her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak.

5- Gençlerden yani sizden pasaport çıkartma işlemi ya da yurt dışına çıkış harcı alınmayacak.

6- Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak. Bakın altını çiziyorum, sıfır ÖTV.

Sevgili gençler; artık sokakta dayılar "göster telefonunu" deyince ne yaparsınız onu bilmem, o da sizin başınıza dert olsun. Çünkü en son, en mükemmel telefonlarınız cebinizde olacak; amacım bu. Sizden çalınanları telafi edeceğim, sevgili genç dostlarım. Yapacağım bunu biliyorsunuz değil mi? Yapacağım. İnanın bana gençler, geliyor gelmekte olan.

Haydi görüşmek üzere... Hepinizi çok ama çok seviyorum.

Gündem'den Öne Çıkan Haberler