19.06.2023

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’la Bir Araya Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve beraberindeki heyet ile CHP Genel Merkezi’ndeki makamında bir araya geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu’na CHP Genel Sekreteri Neslihan Hancıoğlu ile Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak eşlik etti.

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Lideri Özdağ şunları söyledi:

Ümit Özdağ- Sayın Genel Başkan seçim sürecinde Zafer Partisini iki kez ziyaret etmişti ve önemli görüşmeler yapmıştık. Seçimlerden sonra bir değerlendirme imkânımız olmadı. Ben de kendisinden geçen hafta randevu rica ettim ve bu değerlendirmeyi yapmak hem de iadeyi ziyarette bulunmak istedim. Güzel bir ziyaret oldu. Teşekkür ederim nazik daveti için.

İçeriye girerken Sayın CHP Sözcüsü ‘Aman dikkat edin dedi yerler kaygan burada’ dedi. Biz de gülümsedik, sağlam bastığımızı söyleyerek yukarıya çıktık.

Kemal Kılıçdaroğlu- Sayın Genel Başkanla güzel bir görüşmemiz oldu gerçekten de. Tabi iki siyasetçi yan yana gelirse ne konuşur? Doğal olarak Türkiye’nin sorunlarını, Ortadoğu’yu, dünyadaki gelişmeleri hep beraber değerlendirdik. Seçimleri, seçim sonuçlarını, yerel yönetimleri, yerel yönetim seçimlerini birlikte değerlendirdik.

Hepinize teşekkür ederim.


CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ZAFER PARTİSİ GENEL BAŞKANI ÜMİT ÖZDAĞ İLE BİR ARAYA GELDİ