23.10.2022

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Herkes Görevini Yapacak, Oylara Sahip Çıkacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Tek isteğim var; seçim geldiği zaman sakın ola ki ‘Boş verin, sandığa gitmesek de bir şey olmaz, bir oydan bir şey olmaz’ demeyeceksiniz. Hepiniz ama hepiniz sandığa gideceksiniz, oyları kullanacaksınız. Seçim sonuçlarına bakacaksınız. Sandık görevlileri görevini yapıyor mu, yapmıyor mu; onlara da bakacaksınız. Sandık görevlisi görevini yapmıyorsa il başkanımız burada, ilçe başkanımız burada, onlara da söyleyeceksiniz. Herkes görevini yapacak, oylara sahip çıkacak. Şöyle bir endişe yaratıyorlar; ‘Efendim, işte seçimler olur, bunlar şunu yaparlar, bunu yaparlar, ayak oyunları yaparlar’. Hiçbir oyun bize sökmez. En büyük güç millettir, halktır ve biz mutlaka iktidarı kucaklayacağız, sizin için kucaklayacağız.”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi temasta bulunmak için geldiği Yozgat’ta bugün Bahadın Belediyesi’ni ziyaret etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası, kendisini karşılamaya gelen yurttaşlara seslendi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:Sağ olun. Efendim Belediye Başkanımız sağ olsun güzel bir açış konuşması yaptı, heyecanlı bir konuşmaydı. Şunu özellikle ifade etmek isterim. Buraya geldiğim için son derece mutluyum. Daha önce söz vermiştim ama gelememiştim. Ama Bahadın Belediye Başkanınız, yani sizin başkanınız Ankara’ya her gelişinde sizin selamlarınızı getiriyor. Ben de başkanıma söylüyorum benim selamlarımı da götürün diye. Yüreğimiz bir. İnşallah çok güzel şeyler olacak bundan emin olmanızı isterim. Uzun süre konuştuğum için seste hafif bir sorun var bunu da aşacağız inşallah.

Şundan emin olmanızı isterim. Bir; gerçekten de çok güzel bir ülkemiz var ve bu güzel ülkemizde hepimiz huzur içinde yaşamak istiyoruz. Bütün mücadelemiz bunun için. Hiç kimsenin inancı, hiç kimsenin kimliği, hiç kimsenin yaşam tarzı siyasete konu olmasın. Siyaset dediğiniz vatandaşın dertleriyle ilgilenir, vatandaşın sorunlarıyla ilgilenir. İşsiz var, işsizle ilgilenir. Emekli geçinemiyor, emekliyle ilgilenir. Çiftçi ektiği ürünün karşılığını alamıyor, bunun karşılığını alabilmesi için, alın terinin karşılığını alabilmesi için, siyaset kurumunun ona destek vermesi lazım. Evlatlarımızın, çocuklarımızın umutlarını yurtdışında değil umutlarını kendi ülkelerine bağlamaları lazım. Kendi ülkelerinde gelecek aramaları lazım. Aldıkları eğitimin hakkı olan işlerinin olması lazım. Buna benzer pek çok talep var, pek çok istek var. Emin olun biz altı lider bir aradayız, altı Genel Başkan bir aradayız. Hepimiz aynı şeyleri düşünüyoruz. Güzel bir Türkiye’yi düşünüyoruz, güzel bir Türkiye’de bütün vatandaşlarımızın huzur içinde yaşamasını istiyoruz.

Belediye Başkanımız sizin için çalışıyor, emek harcıyor, geliyor Ankara’ya İller Bankasıyla görüşüyor, daha doğrusu İlbank şimdiki adıyla onunla görüşüyor; diğer bakanlıklarla görüşüyor, olabildiğince sizin sorunlarınızı çözmek için çaba harcıyor. Bana söyledi inşallah buraya doğalgaz da gelecek. O açıdan da rahat edeceksiniz. Bütün arzum, sizler bu ülkede huzur içinde yaşayın. Bütün arzum bu.

Siyasette zaman zaman tartışmalar olur bunu da siz yakından izliyorsunuz. Ama bir şeyden emin olmanızı isterim. Bu kardeşinizin tek hedefi var; güzel bir ülkede, 85 milyonun huzur içinde yaşamasıdır, tek amacım budur, bu amaç için çalışıyorum.

Eleştiriler olur, meydan okumalar olur. Hiçbir endişeniz olmasın, Bay Kemal hiçbir mücadeleden bir adım bile geri adım atmaz, hiç merak etmeyin. Cesareti olanlar, yüreği olanlar karşımıza çıkarlar. Onların televizyon kanalları var, onların gazeteleri var. Ne istiyorlarsa; istiyorlarsa yalnız, istiyorlarsa bakanlarıyla, istiyorlarsa danışmanlarıyla, istiyorlarsa yandaşlarıyla, hep beraber çıksınlar, bu kardeşiniz tek yürek çıkacaktır. Yürekliyiz biz, endişeniz olmasın.

Bütün bunlar bir tarafa emin olmanızı isterim. Sizin için bu ülkenin yediden yetmişe bütün evlatları için, gençleri için, yaşlıları için çalışıyorum, çaba harcıyorum. Sadece ben değil milletvekili arkadaşlarım da aynı şekilde büyük çaba harcıyorlar. Onlar da mücadele ediyorlar. Doğru dürüst eve bile gidecek zamanımız yok, geziyoruz. Anadolu güzel, Anadolu büyük bir coğrafya. O coğrafyada bütün vatandaşlarımızla kucaklaşmak istiyoruz. Yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, kızıyla herkesle ama herkesle dost olmak, kardeş olmak, beraber olmak ortak mücadele etmek, ortak bir ülkü, ortak bir hedef, ortak bir ideal belirlemek için mücadele ediyoruz. Bu mücadelemiz inşallah sizlerin desteğiyle son bulacaktır seçimlerde.

Tek isteğim var. Seçim geldiği zaman sakın ola ki 'ya boş verin sandığa gitmesek de bir şey olmaz, bir oydan bir şey olmaz' demeyeceksiniz. Hepiniz ama hepiniz sandığa gideceksiniz, oylarınızı kullanacaksınız. Seçim sonuçlarına bakacaksınız. Sandık görevlileri görevini yapıyor mu, yapmıyor mu onlara da bakacaksınız. Sandık görevlisi görevini yapmıyorsa il başkanımız burada, ilçe başkanımız burada, onlara da söyleyeceksiniz. Herkes görevini yapacak, sandıklara sahip çıkacak, oylara sahip çıkacak. Şöyle bir endişe yaratıyorlar; efendim işte oy olur, seçimler olur, bunlar şunu yaparlar, bunu yaparlar, ayak oyunları yaparlar. Hiçbir oyun bize sökmez. En büyük güç millettir, halktır ve biz mutlaka iktidarı kucaklayacağız. Sizin için kucaklayacağız.

Bir yol ayrımına geldik. Otoriter rejimden yana mı olacağız, demokrasiden yana mı olacağız? Biz demokrasiden yanayız, demokrasiyi savunuyoruz. Herkesin düşüncesini özgürce ifade ettiği bir Türkiye istiyoruz. Yapılan her harcamanın hesabının vatandaşa verildiği bir Türkiye istiyoruz. Evlatlarımızın güzel okullara gitmesini, iyi öğretmenler tarafından yetiştirilmesini istiyoruz. Bundan emin olun.

Hepiniz çok sağ olun, var olun. Hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum. Sağ olun, var olun efendim.


Gündem'den Öne Çıkan Haberler