04.11.2022

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Görüştüklerim Arasında Tefeci Yok, Borç Yok; Hepsi Yatırımcı”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Londra temasları sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bay Kemal Londra'da ne mi yapıyor? Buyurun açıklıyorum” notuyla bu akşam sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Yatırımcılarla görüştüğünü belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Bu sabah Londra’dan halihazırda dünyanın farklı bölgelerine 100 milyar sterlin yatırım yapmış 14 devasa fon ile toplantı yaptık. Dijital sağlık teknolojisi, veri analizi, yapay zeka, makine öğrenimi ve finansal teknolojiler gibi önemli sektörlere büyük yatırımlar yapıyor ve bu alandaki girişimcileri destekliyorlar. Hep söyledim, söylemeye de devam edeceğim. Temiz, teknolojik, iklim dostu parayı ve büyük yatırımlarla Türkiye’ye getireceğiz. Kara para ekonomisini, mafyayı, çeteleri hızla temizleyeceğiz.

Ülkemize temiz yatırımları çekerek halkımıza nefes aldıracağız. Hiç kimse merak etmesin. Çok ama gerçekten de çok güçlü geliyoruz. Bu arada birazdan da dünyada 342 milyar dolardan fazla yatırımı olan bir fonla görüşeceğim. Gençler sözüm var size. Temiz parayı size mutlaka ama mutlaka getireceğim. Evet, size getireceğim. Görüştüklerim arasında tefeci yok, borç yok. Hepsi yatırımcı. Hele hele uyuşturucu baronları hiç yok. Yatırımlar size yapılacak. Size, sizin için.”

Gündem'den Öne Çıkan Haberler