06.01.2023

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dudullu - Bostancı Metro Hattı Açılış Törenine Katıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Eğer bir kişi siyaseten halkın oyları ile seçilmişse, iktidara gelmişse, kentine hizmet ediyorsa o kişinin hakkını elinden alacak olan güç, ona o yetkiyi veren güçtür. Yani İstanbulludur… O nedenle söylüyoruz; asla teslim etmeyeceğiz, Ekrem İmamoğlu’nun kılını dahi teslim etmeyeceğiz. Söyledim; bu yola girerlerse cehennemin kapılarını açmış olurlar. Bu kadar sert, net ve erkekçe söylüyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan Bostancı-Dudullu Metro bugün törenle hizmete girdi. Açılış törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da katıldı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Teşekkür ederim. Bu ülkenin ihtiyaç duyduğu en önemli şey adalet. Eğer kainat adalet üzerine inşa edilmişse ve hepimiz adalet ne zaman gelecek diye bekliyorsak mücadelemizin odak noktası adalet olmak zorundadır. Adaleti gerçekleştirmek için, bu ülkede siyasi görüş farklılığı aramadan yaşadığımız bütün coğrafyada adalet için ortak mücadele etmek zorundayız. Aksi halde insanlığımızı kaybederiz. Adalet gibi önemli bir kavramın hakkını teslim etmek zorundayız. Eğer bir kişi siyaseten halkın oylarıyla seçilmişse, iktidara gelmişse ve kendi beldesine hizmet veriyorsa o kişinin hakkını elinden alacak olan güç ona o yetkiyi veren güçtür. Yani İstanbulludur. İstanbullunun iradesine ipotek konulduğu zaman, İstanbullunun, 16 milyon insanın iradesine darbe vurulduğu zaman hep beraber birlikte karşı çıkmak zorundayız. Görüşümüz, inancımız, kimliğimiz ne olursa olsun birlikte mücadele etmek zorundayız.

O nedenle söylüyoruz, Genel Başkanlarım da ifade ettiler asla teslim etmeyeceğiz diye Ekrem İmamoğlu’nu. Ekrem İmamoğlu’nun kılını dahi teslim etmeyeceğiz kılını dahi. Söyledim, bu yola girerlerse cehennemin kapılarını açmış olurlar. Bu kadar sert, bu kadar net, bu kadar erkekçe söylüyorum.

Bu memleket kolay kurulmadı. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir. Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi geldikleri gibi gidecekler. Sadece gitmeyecekler, Allah nasip ederse emekli edeceğiz onları. Siyaset arenasından sileceğiz.

İstanbul evet kadim bir kent, evet İstanbulluya hizmet etmek Türkiye’ye, dünyaya hizmet etmektir. Evet bu konularda yetkiyi veren İstanbullu, yetkiyi alacak olan da İstanbulludur. Dolayısıyla Ekrem Beyin verdiği hizmeti sindiremiyorlar. Belediye Başkanlarımızın verdiği hizmeti sindiremiyorlar. İstanbul’u beton ormanına çevirdiler bunu da gayet iyi biliyoruz. Ama Ekrem Başkan, İstanbul’u dünyanın incisi haline getirecek. Bu konuda hiç kimse endişe duymasın ve biz bu görevi hep birlikte yapacağız.

Havanın soğuk olduğunu biliyorum dolayısıyla izin verirseniz sözlerimi burada kesiyim. Hiç endişe etmeyin birlikte hak için, hukuk için, adalet için mücadele edeceğiz. Adaleti bu ülkeye ya getireceğiz, ya getireceğiz.


CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İSTANBUL’DA

Gündem'den Öne Çıkan Haberler