19.09.2022

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Biz Vatanseveriz, Siz İse Oy İçin Her Bir Şeyin Mübah Olduğunu Düşünen Fırsatçılar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Malatya’daki programlarını tamamlayarak, yarın yapacağı ziyaret ve grup toplantısı için bu gece Elazığ’a geçti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehirdeki reklam panolarına asılan ve parti aleyhine, asılsız mesajlarla hazırlanan korsan afişlerin önünde fotoğraf çektirerek bu duruma tepki gösterdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, korsan afiş önünde çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından, bu duruma tepki göstererek paylaştı ve şu açıklamayı yaptı:

“Bay Kemal’in şehre ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; ancak üzücü olan şey şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor.

Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya değer mi ey saray? Gözünüz ne zaman doyacak sizin? Üç günlük, hepimizin ancak biçare olduğu bu dünyada, bu kavga hiç mi bitmesin istiyorsunuz?

Sizinle bizim aramızda bir temel fark var. Biz vatanseveriz, siz ise oy için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler oy için ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!

Biz barışacağız. Vallahi de billahi de barışacağız! İnadına can cana, yan yana olacağız. Başaracağız biz bunu. Bize nasip olacak göreceksiniz. İnadına et ile tırnak olmaya devam edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına hep beraber, hep beraber.”

Gündem'den Öne Çıkan Haberler