03.08.2019

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, BORÇKA BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ (2 AĞUSTOS 2019)

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, BORÇKA BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ
(2 AĞUSTOS 2019)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin'in Borçka’da önce ilçe girişindeki garnizon şehitliğine ziyarette bulunarak, beraberindeki milletvekilleriyle tüm şehitler için dua etti.
Daha sonra Borçka Belediye Başkanlığı'nı ziyaret eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Ercan Orhan ile makamında bir süre görüştü.
Ziyaretin ardından belediye başkanlığı önünde kendisini bekleyen vatandaşlara hitap eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, insan sevgisi üzerine kurulu yeni bir siyaset anlayışı ile yola çıktıklarını söyledi.
Genel Başkan Kılıçdaroğlu, insanların kimliklerinin, inançlarının ve yaşam tarzlarının farklı olabileceğine işaret ederek, her insanın başının üzerinde yeri olduğunu belirtti.
Kavgadan ve gerilimden yana olmadığını anlatan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Tek derdim var bu memlekette hiçbir çocuk yatağa aç girmesin, tek derdim var bu memlekette herkesin aşı ve işi olsun, her evde huzur ve bereket olsun. Anneler ve babalar çocuklarını üniversiteye gönderdi mezun oldu, ama işsiz." ifadelerini kullandı.
"Türkiye neden üretimden koptu?" diye soran Genel Başkan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
"Bu ülkenin bereketli toprakları var, insanları çalışkan, güneşi ve denizi var. O halde dışarıdan niye canlı hayvan ithal ediyoruz? Dışarıdan niye fasulye, mercimek geliyor? Biz üretemiyor muyuz? Dolayısıyla hepimizin düşünmesi lazım. Eski alışkanlıklardan vazgeçmemiz lazım. İlla ben 'A ya da B partisine oy vereceğim' bundan da arınmamız lazım. Kim bu memlekete hizmet ediyorsa, kim siyasette zenginleşmeyi değil halkı düşünüyorsa ondan yana tavır almamız lazım. Ben siyasetten zenginleşme diye bir şey beklemiyorum. Allah'a çok şükür bir aylık alıyorum ve geçiniyorum. Çocuklarımın da eli ekmek tutuyor. Ben ve hanım da evde zaten oturuyoruz. Ama bu memlekette bir çocuk yatağa aç giriyorsa o benim derdimdir."
Açıklanan ekonomik paketlerin ardından işsizliğin arttığını vurgulayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu buna birilerinin "dur" demesi gerektiğini ifade ederek, "Birilerinin yanlıştır demesi lazım. Birilerinin buna engel olması lazım. Kim engel olacak? Sizler... Nasıl? demokratik yollarla. Gideceğiz sandığa oyumuzu kullanacağız. Ne yaptılar Ekrem İmamoğlu için? Kazandı, vay efendim kazanmadı. Bazı arkadaşlar dediler ki 'seçimi boykot edelim'. Dedim ki sakın ha, boykot moykot yok. Millet boykot mu edilir? Ben bu milletin ferasetine güveniyorum, bu millet gerekli dersi verecek dedim. Verdi mi? verdi, bu kadar basit." diye konuştu.
Genel Başkan Kılıçdaroğlu, vatandaşın sağduyusuna güvenilmesi gerektiğini belirterek, şu görüşlerini paylaştı:
"Vatandaş doğru karar verir. Eğer bir yerde biz az oy alıyorsak kabahat vatandaşta değil, bizdedir. Bazen Ankara'da oturup 'vatandaş bize niye oy vermiyor?'. Vatandaş sana niye oy versin? Sen gittin vatandaşın masasına oturdun mu, derdini dinledin mi? Ankara'da oturayım vatandaş bana oy versin. Vermez, vermemekte de haklıdır. Ama sokak sokak, cadde cadde, insan insan geziyorum, herkesin derdini dinliyorum. Herkesin derdi bu kardeşinizin derdidir. Bütün meseleye böyle bakıyorum."

Gündem'den Öne Çıkan Haberler