12.10.2015

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ANKARA’NIN BAŞKENT OLUŞUNUN 92. YILINA İLİŞKİN YAYIMLADIĞI MESAJDA "ANKARA, BAŞKENT OLUŞUNUN 92. YILINI KUTLAMAK YERİNE, TARİHİMİZE “KANLI CUMARTESİ” OLARAK GEÇECEK TERÖR EYLEMİNDE KAYBETTİĞİ EVLATLARININ YASINI TUTUYOR" DEDİ (12 EKİM 2015)

Kılıçdaroğlu:
Evlatlarının yasını tutan Ankara, ulusumuzun sergileyeceği dayanışma ruhuyla teröre gereken yanıtı verecektir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın başkent oluşunun 92.Yılı ile ilgili bir mesaj yayınladı:

"Ankara, başkent oluşunun 92. Yılını kutlamak yerine, tarihimize “Kanlı Cumartesi” olarak geçecek terör eyleminde kaybettiği evlatlarının yasını tutuyor.

Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasi ve cumhuriyetin sembolü olan Ankara, Türkiye’nin dört bir yanından “Barış ve Demokrasi” için toplanan onlarca evladını ebediyete uğurladık.

TBMM’den top seslerinin duyulduğu günlerde dahi kurucu değerlerini kararlılıkla savunan, Kurtuluş Savaşı’nın en umutsuz anlarında bile ulusal birlikteliğimizin sembolü olan Ankara, bugün de aynı kararlılıkla geleceğe yürümek isteyen ülkemizin öncüsü olacaktır. Evlatlarının yasını tutan Ankara, ulusumuzun sergileyeceği dayanışma ruhuyla teröre gereken yanıtı verecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ankara’nın başkent oluşunun yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Ankara’yı bize başkent kılan tüm arkadaşlarını sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum. İçinden geçtiğimiz bu karanlık günlerde toplumsal birlikteliğin en veciz örneğini gösteren vatandaşlarımızı içtenlikle selamlıyorum."