08.08.2018

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “ACİLEN ULUSAL İKLİM POLİTİKASI BELİRLEYİP UYGULAMALIYIZ”

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “ACİLEN ULUSAL İKLİM POLİTİKASI BELİRLEYİP UYGULAMALIYIZ”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ordu’nun Ünye, Fatsa ve Perşembe ilçelerinde yaşanan sel felaketinden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Torun, “Tek temennim ve tesellim memleketimde meydana gelen faciada can kaybının yaşanmamasıdır. Selde mahsur kalan, yaralanan, mal kaybına uğrayan tüm hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.
Torun, “Kurtarma ve önleme faaliyetlerinde bulunan tüm yöneticilerimize, personelimize ve vatandaşlarımıza da teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Allah onlara da güç ve kuvvet versin” diye konuştu.    
ULUSAL İKLİM POLİTİKASI BELİRLENMELİ
Son dönemde küresel iklim değişikliği nedeniyle yağış rejimlerinde ve iklim olaylarında büyük alt üst oluşlar meydana geldiğinin altını çizen Torun,  “Bundan en çok etkilenen ülkelerin başında Türkiye, ülkemizin bölgelerinin başında da Karadeniz Bölgesi gelmektedir. Ülke olarak ulusal iklim politikası geliştirme çağrımızı yineliyoruz. En kısa zamanda küresel iklim değişikliğine uygun, dünyanın bu günkü durumuna hitap eden ulusal bir politika belirlemeli ve uygulamaya geçmeliyiz” dedi.

Gündem'den Öne Çıkan Haberler