19.10.2020

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÖKÇEN: “GENÇLER OLARAK TALEPLERİMİZ NET"

-"GÜVENCELİ İŞ, NİTELİKLİ EĞİTİM, DÜNYA STANDARTLARINDA ÖZGÜRLÜKLER!”
 Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, yaptığı yazılı basın açıklamasında “İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi gençlerin hayal kurabileceği bir Türkiye’yi inşa etme projesidir. Kutuplaştırma politikalarının zirve yaptığı, özgürlüklerimizin yok edildiği, sosyal medyada yıllar önceki tweetlerimizin didik didik edilerek adliyelere çağrıldığımız, işsizlik ve güvencesizlikle yarınımızı dahi planlayamadığımız dönemde gençler olarak hayal kurabileceğimiz bir Türkiye’ye her zamankinden çok ihtiyacımız var.” ifadelerine yer verdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen, açıklamasında “Gençlerin bugün talebi güçlü bir demokratik parlamenter sistemde erkler ayrılığının ve yargı bağımsızlığının sağlanması, gençlerin işsizliğini çözmeye yönelik eylem planının bir an önce hayata geçmesi, bilimsel ve kaliteli bir eğitim sisteminin kurulması için gerekli adımların atılması ve gençlerin siyasette, sosyal yaşamda ve profesyonel hayatta birer özne olarak hak ettiği saygıyı görmesidir.” ifadelerini kullandı.
Gökçen, “Gençler olarak yok sayılmaktan, dışlanmaktan, sebep olmadığımız ekonomik buhranın yükünü omuzlamaktan çok sıkıldık. Bizden önceki kuşaklardan çok daha düşük standartlarda yaşamaktan çok sıkıldık. Sistemin dışına itilmekten, kalitesiz ve plansız eğitim politikalarından, sorunlarımızı çözme konusunda yetersiz olan yöneticilerin bize akıl vermesinden ve sevdiğimiz ülkemizi terk etme düşünceleriyle çaresizliğimizden bıktık. Taleplerimiz net: Güvenceli iş, nitelikli eğitim ve evrensel standartlarda özgürlük istiyoruz.” dedi.

Gündem'den Öne Çıkan Haberler