09.02.2023

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Ekipleri, Hatay’da; Sağlık TIR'ı Yolda

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’a gönderilen sağlık personeli ve ilaç taşıyan ambulanslar, Hatay’ın Defne ilçesine ulaştı. Uğur Mumcu Meydanı’nda Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan çadır kentte depremzedeleri sağlık kontrolünden geçiren ekipler, yaralılara müdahale ederken, ilaç ihtiyacı olanlara da destek veriyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri, Defne İlçesi Uğur Mumcu Meydanı’nda kurulan çadır kentte yaraları sarmaya başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Evde Sağlık Hizmetleri’nde görevli uzman acil tıp teknisyeni, paramedik ve hemşirelerin bir bölümü bölgeye ulaşır ulaşmaz çalışmalara başladı. Çadır kentte kalan depremzedeler başta olmak üzere başvuran vatandaşlara yardım eden sağlık ekipleri, yaralılara da müdahale etti. Soğuk hava nedeniyle hastalıkların artmaya başladığı bölgede depremzedelere ilaç desteği de veriliyor.

Başkan Muhittin Böcek tarafından uğurlanan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 20 yataklı Mobil Sağlık Destek TIR'ı da bölgeye ulaşmak üzere. Sağlık TIR'ının da çadır kente ulaşmasının ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi barınma, yemek, gıda ve giysi yardımlarına sağlık yardımlarını da eklemiş olacak.