23.05.2024

Ali Mahir Başarır Rize’de Çay Mitinginde İktidara Seslendi: “Çay Üreticisi Hak Ettiği Taban Fiyatı Almalıdır”

CHP,Grup Başkanvekili,Ali Mahir Başarır,Çay üreticileri,miting,büyük çay yürüyüşü,Rize,2024 yaş çay alım fiyatı,Tarım ve Orman Bakanlığı çay fiyatı,CHP Çay Mitingi,çay taban fiyatı 25 lira,hak mücadelesi,chp.org.tr,Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem,Seyit Torun,Mustafa Adıgüzel,Tahsin Ocaklı,Sibel Suiçmez,Saltuk Deniz,Enver Atagün,Utku Cihan,Ercüment Şahin Çervatoğlu,Erhan Yılmaz

Çay üreticilerinin sorunlarına dikkat çekmek için bugün Rize’de düzenlenen Çay Mitingi’nde konuşan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, “Üreticilerimizin hak ettiği taban fiyatı yükselene kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2024 yılı yaş çay alım fiyatını 2 liralık destekleme bedeliyle kilogram başına 19 lira olarak açıklaması nedeniyle üreticiler günlerdir seslerini duyurmaya çalışıyor.

CHP Rize, Artvin, Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun İl Başkanlarının ortak talebiyle düzenlenen CHP mitingi bugün Rize’de gerçekleşti. Mitingde konuşan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, “Bu miting siyasi bir miting değil. Biz sizlerin emeği için alın teri için buradayız” diyerek üreticileri selamladı. CHP’li Başarır, şunları dile getirdi:

“Eğer istediğimiz taban fiyatını 25 liraya yükseltirlerse salı günü ilk olarak AKP grubunu ziyaret edip teşekkür edeceğim. Bu güzel toprakların kadınları beyefendileri, ne zaman Rize’ye gelsem erken kalkarım, saat 5’te sizleri çay bahçelerinde görürüm. O kadar çok çalışırsınız ki, yorulmak bilmezsiniz. Bizim istediğimiz çok fazla bir şey değil. Sizin hak ettiğiniz taban fiyatı. Milletvekillerimizle bu fiyat yükselene kadar, hak ettiğinizi alana kadar Meclis’te mücadele edeceğimize söz veriyoruz. Yanınızdayız, yanınızda olmaya devam edeceğiz.”

Çay üreticileriyle birlikte Rize Fındıklı Tahiroğlu Köprüsünden başlayan Büyük Çay Yürüyüşünün de gerçekleştiği buluşmaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Ordu milletvekilleri Seyit Torun ve Mustafa Adıgüzel, Rize milletvekili Tahsin Ocaklı, Trabzon milletvekili Sibel Suiçmez, Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Ardeşen Belediye Başkanı Enver Atagün, Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Erhan Yılmaz ile bölgedeki CHP örgütleri katıldı.