27.01.2023

Ahmet Akın: Ne Esnafı Ne Çiftçiyi Yalnız Bırakırız, Kimse Sahipsiz Değil

-İKTİDARIMIZDA ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ

-ÇİFTÇİNİN VE ESNAFIN BORÇLARININ FAİZLERİNİ SİLECEĞİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, esnafın derdini anlatacağı, derdini dinleyen ve esnafın sorunlarına çözüm üreten bir yer olsun istediklerini belirterek, “İktidarımızda esnaf bakanlığı kuracağız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir’de önemli ziyaretlerde bulundu. Balıkesir’de ziyaretlerine CHP örgütü ile başlayan Ahmet Akın, Karesi İlçe Başkanı olarak göreve seçilen Mahmut Arıcan’ı ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldikten sonra CHP Balıkesir İl Başkanlığı’nda İlçe Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri ile birlikte Büyükşehir Belediye Meclisi öncesinde de CHP grubu ile toplandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir’de ziyaretlerini Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Balıkesir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliğini (HAYKOOP) ile sürdürdü.

ESNAF VE ÇİFTÇİ 20 YILDIR SAHİPSİZ KALDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarında ziyareti sırasında 6 siyasi parti liderinin bir araya geldiğini anımsatarak “Millet İttifakı diyoruz. 6 ayrı parti lideri şu an Türkiye’nin geleceği için bir arada. Her birimiz Türkiye'nin sorunlarını çözmek istiyoruz. Türkiye'yi içinde bulunduğu bu tablodan 6 çıkarmak istiyoruz. Daha yaşanabilir Türkiye olsun diye mücadele ediyoruz” dedi.

İktidara geldiklerinde esnaf bakanlığını kuracaklarını vurgulayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, şöyle devam etti:

“Esnaf da perişan halde. Siftahsız dükkan kapatıyor. Bir süre sonra da kepenklerini kapatıp iş aramaya başlıyor. Borcunu ödeyemez durumda. Bırakın borcunu elektriğini, kirasını ödeyemez durumda. Esnafın  esnaf kredi kooperatiflerinden veya bankalardan aldıkları kredilerini ödeyemediğini bilmeyen duymayan  kalmadı ama İktidarın umrunda değil. Biz bu borçların faizlerini sileceğiz. Esnaf rahat nefes alsın. 'Bu devlet bana sahip çıkıyor' desin. Esnaf bugün derdini nereye anlatacak. Bir bakanlık var mı? Milyonlarca esnaf var, Allah nasip ederse göreceksiniz esnaf bakanlığı kuracağız. Esnafın derdini anlatacağı bir yer olsun istiyoruz.”

AK Parti iktidarının çiftçiyi de sahipsiz bıraktığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Eğer çiftçiyi toprağa küstürürseniz, çiftçi ekmez. Çiftçi ektiği ürünün karşılığını alamazsa ekmez, zarar eder. Eğer siz çiftçiye pahalı mazot verirseniz, çiftçi ne yapacak? İlacı pahalı, gübresi pahalı, tohumu pahalı olursa ne yapacak? İktidarımızda çiftçilerin tarım kredi kooperatiflerinden ve bankalardan aldıkları kredilerin faizlerini ilk bir hafta içinde sileceğiz” diye konuştu.


Gündem'den Öne Çıkan Haberler