01.11.2022

Abdurrahman Tutdere: Uyuşturucu Kullanma Yaşı 10'a Kadar Düşmüş Durumda

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 2023 bütçe teklifinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, "Bugün Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu da Grup Toplantısı'nda tüm verileriyle birlikte açıkladı. Türkiye'nin gençliğini, bu ülkenin gençlerinin gerçekten geleceğini tehdit eden, hayallerini çalan bir olay. Kimse bunu örtbas edemez. Baronlarla mücadele ediyoruz, cezaları artırdık gibi açıklamalar yetmez, çünkü uyuşturucu kullanma yaşı 10'a kadar düşmüş durumda. Bu hepimiz, ülkemiz için büyük bir tehdit" dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2023 yılı bütçe kanun teklifinin görüşmeler, Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katılımıyla devam ediyor.

"UYUŞTURUCU KULLANMA YAŞI 10'A KADAR DÜŞMÜŞ"

CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere, şunları söyledi:

“Türkiye'de şu anda gençlerimizin gerçekten baş belası uyuşturucu sorunu var. Ve bu uyuşturucu sorununu mutlaka hükümet olarak dikkate almanız lazım. Bu konudaki eleştirileri dikkate almanız lazım. Bugün Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu da Grup Toplantısı'nda tüm verileriyle birlikte açıkladı. Türkiye'nin gençliğini, bu ülkenin gençlerinin gerçekten geleceğini tehdit eden, hayallerini çalan bir olay. Kimse bunu örtbas edemez. Baronlarla mücadele ediyoruz, cezaları artırdık gibi açıklamalar yetmez, çünkü uyuşturucu kullanma yaşı 10'a kadar düşmüş durumda. Bu hepimiz, ülkemiz için büyük bir tehdit" diyerek uyuşturucu tehdidine dikkat çekti.”

"OKUL AÇIYORSUNUZ, YURT YAPMIYORSUNUZ"

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesindeki öğrencilerin sorunlarına değinen Tutdere, "Sayın Bakan, bizim Gölbaşı ilçemizde 860'a öğrenci var, meslek yüksek okulu var. Ancak burada yurt yok. Buradaki gençlerimiz yurt sorunu nedeniyle mağduriyetler yaşıyorlar. Komşu bir ilçeye gidip gelmez zorunda kalıyorlar. Bu da çocuklara hem ekonomik anlamda büyük bir külfet hem de gidiş geliş de büyük bir soruna neden oluyor. Gölbaşı ilçemize yurdu ne zaman yapacaksınız? Okulu açıyorsunuz, yurdu yapmıyorsunuz. Bu çelişkiyi gidermenizi talep ediyoruz. Gölbaşı ilçemize bir an evvel yurt yapmanızı bekliyoruz" dedi.

"ADIYAMANLI GENÇLER, BAKANLIĞINIZDAN STADYUM BEKLİYOR"

Tutdere, Adıyaman'da profesyonel ve amatör olmak üzere 85 takımın bulunduğunu ifade ederek, "Bu takımlarımızın antrenman yapacakları spor sahaları bile yok. Adıyaman'daki stadyum koşulları ve fiziki yapısı talebi karşılamıyor. Adıyaman halkı sizden stadyum bekliyor. Aynı şekilde Kahta 02 Spor Kulübü'müzün de hem antrenman hem de sosyal tesis ihtiyacı var. Kahtalı, Adıyamanlı gençler, Bakanlığınızdan stadyum bekliyor" diyerek Bakan Kasapoğlu'na çağrı yaptı.

"BU ÇOCUKLARIMIZIN DA SPOR YAPMA HAKLARI VAR"

Adıyaman'da 4 beldede halı saha yapılmadığını söyleyen Tutdere, Bakan Kasapoğlu'na şu eleştirileri yaptı:

"Şu an bizim Harmanlı, Yaylakonak ve Kömürlü, Pınarbaşı beldelerimizde halı saha yok. Defalarca talep ettik, soru önergeleri verdik, gündeme getirdik, ancak bir türlü yapmıyorsunuz. Buradaki gençler bize şunu söylüyor, bu dört belde de acaba bunlar CHP'li olduğu için mi Bakanlık bizi görmüyor, halı saha yapmıyor diyorlar. Biz konudaki talebimizi yeniliyoruz. Bu gençlerimizin talebini bir an evvel karşılayın. Bu çocuklarımızın da spor yapma hakları vardır. Bu haktan mahrum bırakmayın diyorum."Gündem'den Öne Çıkan Haberler