10.04.2017
1883
Yazı Boyutu: A- A+

ÇAKIRÖZER’DEN ESNAFA ‘HAYIR’ ÇAĞRISI

“HAYIR ÇIKARSA ESNAF RAHAT NEFES ALACAK”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer İsmet İnönü Caddesi’nde esnafı ziyaret etti, sıkıntı ve talepleri dinledi, esnaflara ‘Hayır’ çağrısında bulundu.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer İsmet İnönü Caddesi’nde esnafı ziyaret etti, esnaflara ‘Hayır’ çağrısında bulundu.

‘Hayır’ ziyaretleri kapsamında şehrin farklı mahallelerinde esnaflarla bir araya gelen Çakırözer dün de İsmet İnönü Caddesi üzerinde bulunan esnafları ziyaret ederek, sıkıntı ve talepleri dinledi. 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa referandumunda ‘Hayır’ için destek istedi.

BELİRSİZLİK HAKİM OLACAK

Ziyaretleri sırasında pakete ilişkin kaygılarını esnafla paylaşan Çakırözer, “Eğer bu Anayasa değişikliği yurttaşların iradesinden geçerse rejim değişecek. Sadece adı Cumhuriyet olacak. Her şey bir kişinin elinde toplanacak ve demokrasi kalmayacak. Her şeye tek adam karar verdiğinden belirsizlik hakim olacak. Kimse yatırım yapmaya cesaret edemeyecek” dedi.

ESNAFA ‘HAYIR’ ÇAĞRISI

Esnafa ‘Hayır’ çağrısında bulunan Çakırözer, “ Önümüze getirilen bu paket güçler ayrılığının, yargı tarafsızlığının ortadan kaldırılmasını öngörüyor. Güçler ayrılığının olmaması en fazla ekonominin işleyişini olumsuz etkileyecek. Hukuk devletinden kopuş ekonomik krizi derinleştirecek. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkması, esnafımızın rahat nefes alması için önümüze getirilen bu pakete bizler ‘Hayır’ diyoruz, siz esnaflarımıza da pakete ‘Hayır’ deme çağrısında bulunuyoruz” dedi.