10.04.2017
1794
Yazı Boyutu: A- A+

BALBAY: “ OSMANİYE’DE MİLLİYETÇİLER HAYIRA DÖNÜK”

CHP İzmir milletvekili Mustafa Ali Balbay ülkenin kaderini tek kişiye teslim etmek üzere düzenlenmiş Anayasa değişikliği referandumunun son haftasına Osmaniye’de girdi.  Balbay Pazar sabahı çıktığı Osmaniye yolunda Hasan Dağı eteklerinde verdiği molada şunları söyledi:

“Sabah saat 06.00 gibi Ankara’dan yola çıktık. İstikametimiz Osmaniye. Bugün ve yarın Osmaniye ve Kadirli’de referandum çalışmalarımızı yürüteceğiz. Hasan Dağı’na ilişkin çok güzel bir Anadolu sözü vardır iyi bilinir.  Bu sözü Hasan Dağının eteklerinde sizlerle paylaşmak istedim.

Hasan dağı arpalıktır, eğer saban girerse

Her derede bir değirmen, eğer suyu gelirse

Her kümeste bir tavuk, eğer köylü verirse

Güzel gidiş bu gidiş, eğer sonu gelirse”

Şiirin sonunda sözü referanduma bağlayan Balbay, “15 yıllık AKP iktidarları döneminde hep ‘durmak yok yola devam, hep daha iyiye gidiyoruz’ dendi ama şuandaki tablo ortada. Etrafımızdaki ülkelerle diyaloğumuz, durumumuz ortada, memleketin hali ortada.” Balbay bulunduğu yerde bulunan trafik levhasını işaret ederek, ‘artık 16 Nisan’da bu gidişe bir DUR demek gerekiyor” dedi.

Osmaniye’ye öğle saatlerinde ulaşan Balbay Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ve İl yöneticileri ile birlikte çarşı, pazar, sokak sokak alan çalışmalarına girişti. Her noktada vatandaşlarla sohbet etmeyi, karşılıklı değerlendirme fırsatı bulmayı tercih eden Balbay, “pazarda, çarşıda ağırlıklı olarak milliyetçi, ülkücü olduğunu vurgulayan vatandaşlarımızla karşılaştık. Bu vatandaşlarımızın sözü şu oluyor, ‘ Milliyetçiyim, ülkücüyüm ama oyum HAYIR.’ Biz de kendilerini hep beraber hayırlı bir gelecek olsun diyerek selamlıyoruz” dedi.

Balbay Osmaniye’de MHP’nin çok güçlü olduğu Cevdetiye Beldesini ziyaret etti. Belde Belediye Başkanının rahatsızlık geçirdiğini öğrenince kendisine bir geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. MHP’li Belediye Başkanı İlhami Önal’ı evinde ziyaret eden Balbay geçmiş olsun ve acil şifa dileklerinde bulundu. Belde de yaptığı ziyaretler ve halkımızla kurduğu temaslar sonrası Balbay, ‘Bu belde MHP seçmeninin çok yüksek olduğu bir belde. Beldeden çok yüksek HAYIR oyu çıkacak.’

Günün sonuna doğru Adnan Menderes Bulvarındaki esnaf ve vatandaşlarla görüş alış verişinde bulunan Balbay, ‘Her adımda HAYIR!la karşılandık. Bizde tüm vatandaşlarımızla ve esnafımızla HAYIR’lı bir geleceği hep birlikle el ele kuracağımızı paylaşarak, selamlaştık’

Balbay Osmaniye çalışmalarının ilk gününü 25 – 30 yaş grubu genç esnaf ve girişimci ile 21.00 – 23.00 saatleri arasında verimli bir toplantı ile tamamladı.