09.12.2017
5855
Yazı Boyutu: A- A+
ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BATTAL İLGEZDİ: BEN HALKIMIN HİZMETİNDEYİM, YARGILANMAM GEREKİYORSA YARGILANIRIM

İçişleri Bakanlığı tarafından geçici olarak görevden uzaklaştırılan CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bir açıklama yaparak, “halkımızla kurduğumuz gönül köprüsünü sandıkta yıkamayanlar, raporlarla yıkmaya çalışıyorlar. Dün başaramamışlardı. Bugün de başaramayacaklar. Korkum yok buradayım. Ataşehir Belediyesi halkındır. Ben de halkımın hizmetindeyim. Bu hizmeti yaparken yargılanmam gerekiyorsa yargılanırım” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

YARGIDAN KAÇMADIM, KENDİMİ İHBAR ETTİM
“Ben adalete inandım. Yargıya başvurdum. 9 senede, bir ilçeyi yoktan var etmenin, halkıma parti ayrımı gözetmeksizin halkıma hizmet götürmenin verdiği güvenle savcılığa bizzat başvurdum. “Hakkımda iddialar var, kendimi ihbar ediyorum, gelin araştırın” dedim. “Korkum yok, buradayım” dedim. Kendimi şikâyet ettim.
Benim alnım ak, başım dik.”

ÇAĞRIDA BULUNUYORUM: BUYRUN MAKAMLAR SİZİN OLSUN
“9 senede personel sayısından fazla müfettiş gönderenlere bir kez daha açık çağrıda bulunuyorum: Ataşehir Belediyesi bütün kurumlarıyla burada. Gelin dilediğiniz kadar araştırın. Hatta buyurun makamlar da sizin olsun. Ancak halkımıza hizmet götürmemize asla engel olamazsınız.”

SİYASİ BİR DAVA
“Herkes biliyor ve görüyor ki, bu siyasi bir davadır. Halkımızla kurduğumuz gönül köprüsünü, sandıkta yıkamayanlar, raporlarla yıkamaya çalışıyorlar. Dün başaramamışlardı, bugün de başaramayacaklar. Dün bir usulsüzlük bulamamışlardı, bugün de bulamayacaklar.”

HALKIN BELEDİYESİ
“Çünkü Ataşehir Belediyesi halkındır. Ben de halkımın hizmetindeyim. Bu hizmeti yaparken, yargılanmak gerekiyorsa da yargılanırım. Sonuçta verilemeyecek bir hesabım yok. Kendim için değil, Ataşehir halkının rahatı ve mutluluğu için çalıştım, çalışmaya da devam edeceğim.”