17.12.2016
20549
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU:
-YAPILAN HER EYLEM MİLLETE KARŞI YAPILMIŞ BİR EYLEMDİR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Güvenlik güçlerine sıkılan her kurşun millete sıkılmış bir kurşundur. Yapılan her eylem millete karşı yapılmış bir eylemdir. O nedenle toplum olarak, millet olarak, vatandaşlar olarak hep birlikte teröre karşı mücadele edeceğiz.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi ve TBMM Grubu ortak toplantısı öncesinde düzenlediği basın toplantısında Kayseri’de yaşanan bombalı terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:Değerli basın mensupları, Kayseri’de yaşanan olay son derece acı, atlatılması zor bir olay. Sayın Valiyi, Sayın Başbakanı ve Genelkurmay Başkanını aradım. Hem geçmiş olsun dileklerimi, başsağlığı dileklerimi ilettim, olay hakkında bilgi almaya çalıştım.

Şundan bütün milletin emin olması lazım; terör konusunda millet olarak dik ve onurlu durursak, teröre boyun eğmezsek, terörü hep birlikte lanetler, hep birlikte karşı durursak bu olayı aşarız. Teröristler amaçlarına ulaşmak için toplumda yılgınlık yaratmak isterler, karışıklık yaratmak isterler. Toplumu birbirine düşman etmek isterler. Bu oyuna hiç kimse gelmemeli. Terörün ekmeğine hiç kimse yağ sürmemeli. Hepimiz dik, hepimiz onurlu, hepimiz vakur bir davranış sergilemek zorundayız.

Daha önce de söyledim, güvenlik güçlerine sıkılan her kurşun millete sıkılmış bir kurşundur. Yapılan her eylem millete karşı yapılmış bir eylemdir. O nedenle toplum olarak, millet olarak, vatandaşlar olarak hep birlikte teröre karşı mücadele edeceğiz.
Şehitlerimiz var. Biz ne dersek diyelim ateş düştüğü yeri yakıyor. Onlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımız, ağır yaralılarımız var, onlara da acil şifalar diliyoruz. İnşallah bu son olur ve Türkiye bir daha bu tür olaylarla karşı karşıya gelmez.

Teşekkür ediyorum değerli basın mensupları.Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının ardından başlayan Parti Meclisi ve TBMM Grubu ortak toplantısında, PM Üyeleri ve Milletvekilleri  Kayseri’de gerçekleşen bombalı terör saldırısında şehit olanlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. 

CHPnet

SİTELERİ