12.09.2017
1075
Yazı Boyutu: A- A+

BÜLENT YENER BEKTAŞOĞLU: 12 EYLÜL ASKERİ DARBESİNİ UNUTMADIK
Acılarıyla, tutuklamalar, gözaltılar, işkenceler, hapishaneler ve idamlarıyla, toplumuzun yaşadığı ağır sosyal, siyasal, ekonomik tahribatı, milyonlarca insanın hayatını etkileyen travmasıyla, cumhuriyetimize, demokrasimize ve onun kurumlarına verdiği zararlarla daha dün gibi aklımızda.

 

37 yıl sonra bugün, aynı hevese kapılarak, Anayasayı, parlamenter demokratik sistemi, siyasi partileri, basını, hukuku, temel hak ve özgürlükleri tamamen ortadan kaldırarak ülkemizi 12 Eylül’den daha kötü özelliklere sahip karanlık günlere sürüklemek isteyenleri uyarıyor, yurtseverler olarak; onlara karşı korkmadan, yılmadan, bıkmadan, usanmadan direniyor ve mücadele ediyoruz. Bütün darbelere, cuntalara hele de Türkiye’yi 1920’ler öncesine götürecek tek adamlı saray yönetimine karşı çıkıyoruz.

Bir daha o günler yaşanmasın diye demokrasiyi savunuyor; Hak, Hukuk, Adalet istiyoruz

 

12 Eylül cuntacılarının kurduğu, sağ iktidarların koruduğu ve bugün AKP’nin miras kabul ederek yasama, yargı, yürütme, basın ve demokrasinin diğer bütün güçlerini ele geçirerek  sürdürdüğü rejim, CHP’nin iktidarıyla son bulacak, ülkemize tam ve eksiksiz demokrasi ancak o zaman gelecektir.