09.02.2018
714
Yazı Boyutu: A- A+
CHP HEYETİ REYHANLI VE KIRIKHAN’DA TEMASLARDA BULUNDU

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak beraberinde Hatay Milletvekilleri Birol Ertem ve Serkan Topal, Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Gökdağ ve Akif Ekici ile CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ile birlikte, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Hatay’a geldiler.

CHP Heyeti Hataydaki temaslarına ilk olarak Reyhanlıya gelerek başladılar. Heyeti burada CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu karşıladı. İlk olarak Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu’nu makamında ziyaret eden heyet burada Kaymakam Çobanoğlu’ndan Reyhanlı ilçesinin son zamanlarda yaşadığı roket saldırıları ve ilçenin sosyo-ekonomik yapısı ile ilgili bilgi aldılar. Reyhanlı Kaymakamlığının ardından CHP Heyeti roket saldırıları sonucu şehit olan Rıfat Sinirli, Fatma Avlar, Ahmet Şanverdi ve Mehmet Es’in ailelerini ziyaret ederek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu’nun taziyelerini ilettiler.

CHP Milletvekilleri ve İl Başkanlarından oluşan Heyet Reyhanlı’dan sonra Kırıkhan ilçesine geçtiler. Kırıkhan ilçesinde Önce CHP Kırıkhan İlçe Binasını ziyaret eden heyeti Burada CHP Kırıkhan İlçe Başkanı Hüseyin Şanverdi ile göreve yeni seçilen CHP PM ‘üyesi Gülçin Timur ve çok sayıda partili karşıladı. Milletvekilleri daha sonra Kilis Gülbaba köyünde Roketli Saldırı sonucu şehit olan Kırıkhanlı Uzman Çavuş Ahmet Bayram’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunarak Hatay temaslarını sonlandırdılar. CHP heyetine bölge Milletvekili olması hasebiyle Hatay Milletvekili Birol Ertem evsahipliği yaptı.