19.03.2017
14582
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÜLENT TEZCAN:
“TÜRKİYE’Yİ KUMPAS DAVALARIYLA TANIŞTIRAN BİR İKTİDARIN MENSUPLARI, MÜSEBBİBİ OLDUKLARI İŞLERDEN EKMEK ÇIKARMA PEŞİNDELER”


CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya milletvekili Deniz Baykal’a yönelik "Yüreğin yetiyorsa İçişleri Bakanlığına bir gel, Kemal Kılıçdaroğlu’yla sana kaset kumpasını kim kurdu bir gösterelim" sözlerine sert tepki gösterdi.

Tezcan yaptığı yazılı açıklamada, “ Türkiye’yi kumpas davalarıyla tanıştıran bir iktidarın mensupları, müsebbibi oldukları işlerden ekmek çıkarma peşindeler.” dedi.

Tezcan’ın açıklaması şöyle:

“İçişleri Bakanının görevi tezvirat yapmak değil gereğini yapmaktır. Türkiye’yi kumpas davalarıyla tanıştıran bir iktidarın mensupları, müsebbibi oldukları işlerden ekmek çıkarma peşindeler. Devlet şimdi de elinizde, kumpaslar kurulurken de elinizdeydi. Başbakan’ı bu kumpasların üzerine gitmek yerine meydanlarda kaset propagandası yapan bir iktidar en hafif tabirle suç ortağıdır. Suç ortaklığı locasından ahkam kesmek yerine işinizi yapın. 2011 seçimleri öncesi benzeri bir kumpasın MHP adaylarına yapılmış olması bir tesadüf mü? 2007 seçimi öncesi ANAP DYP birleşmesinin FETÖ eliyle sabote edilişinin siyasi rantının kimin hanesine yazıldığı açık. Ticari rantının ne olduğu ise hala müphem.
Kumpas çetesini devletin beynine, ciğerine yerleştirip 2007 seçimi, 2010 referandumu ve 2011 seçimlerini bu çeteyle mutlu izdivaç içinde geçirenler, sırça köşkte oturanlardır. Yeni ittifaklarla girilen yeni yolculuklar eski günahların kefareti olamaz. “